נפילתו של חד קרן

יצרנית צמידי כושר חכמים שגייסה מאות מיליונים לפי שווי של 3 מיליארד ד' - הודיעה על פירוק

בין המשקיעים בחברת ג'ובון (Jawbone) נמנות כמה מקרנות ההון סיכון הבולטות בעמק הסיליקון, בהן אנדריסן הורוויץ, סקויה קפיטל וקליינר פרקינס קולפילד

סוכנויות הידיעות

יצרנית צמידי כושר חכמים ורמקולים אלחוטיים שגייסה מאות מיליוני דולרים לפי שווי של שלושה מיליארד דולר, הודיעה על פירוק החברה ומכירת כל נכסיה.

ג'ובון (Jawbone), שבשיאה הוערך שווייה ב-3.3 מיליארד דולר, הפכה בכך לאחד מחדי הקרן (Unicorn - סטארט אפ ששוויו מוערך ביותר ממיליארד דולר) הבולטים ביותר בעמק הסיליקון שקרסו.

החברה, שנוסדה לפני 18 שנים על ידי חוסיין רחמן, המכהן כמנכ"ל, נודעה בשנים האחרונות בעיקר בתחום המחשוב הלביש בזכות צמידי הכושר החכמים אפ (UP), אולם סבלה מתחרות גוברת מצד צמידים חכמים של מתחרות כמו פיטביט - שאף ניהלה בשנה שעברה מגעים לרכישת המתחרה הכושלת ג'ובון - ומצד שעונים חכמים של אפל וסמסונג. השקות מוצר כושלות ובעיות ייצור העיבו אף הן על פעילות ג'ובון.

המגעים לרכישתה לא הבשילו לכדי עסקה לאחר שפיטביט הציעה מחיר נמוך באופן ניכר מהערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר ששיקף סבב הגיוס האחרון שביצעה ג'ובון. שווי זה כבר היה נמוך ביותר ממחצית משווי של 3.3 מיליארד דולר ששיקף גיוס הון שביצעה החברה ב-2015.

צמיד Jawbone UP

בין המשקיעים בחברה נמנות כמה מקרנות ההון סיכון הבולטות בעמק הסיליקון, בהן אנדריסן הורוויץ, סקויה קפיטל וקליינר פרקינס קולפילד אנד ביירס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker