רובוקופ גרסת דובאי: מכוניות רובוטיות יחליפו שוטרים כבר השנה

משטרת דובאי הכריזה שעד 2030 תחליף 25% מהשוטרים ברובוטים, ומתכוונת להתחיל כבר השנה באכיפה אוטונומית

סוכנויות הידיעות
מכונית משטרה רובוטית של OTSAW
מכונית משטרה רובוטית של OTSAW צילום: OTSAW

דובאי מנסה למצב את עצמה כמרכז לניסויים בטכנולוגיות רובוטיות חדשות. אחרי שהיתה בין המדינות הראשונות שאיפשרו ניסויים במכוניות אוטונומיות, ואחרי שהכריזה כי תתחיל להטיס כבר בקיץ הקרוב בני אדם ברחפנים אישיים, מביאה הנסיכות הקטנה מהמפרץ הפרסי את הרובוטיקה לתחום נוסף: השיטור.

משטרת דובאי הודיעה כי עד סוף השנה היא תתחיל לפרוש מכוניות אוטונומיות רובוטיות שידעו לסרוק את האנשים ברחוב – וכך לזהות פושעים או גורמים "לא רצויים". במכוניות יותקנו מערכות ביומטריות לזיהוי פנים והן יפעלו ללא מעורבות יד אדם. המשטרה המקומית מקווה כי הנוכחות של המכוניות האלה תשמש כאמצעי הרתעה מספיק למיגור פשיעה. ואולם מומחי פרטיות מזהירים מפני הפגיעה החמורה המסתמנת בפרטיות של אזרחים שמסתובבים ברחוב, כשכל תנועה שלהם תתועד על ידי הממשל.

המכוניות הרובוטיות, שמכונות O-R3, מיוצרות על ידי חברת OTSAW דיגיטל הסינגפורית ומצוידות בסורק לייזר, מצלמה תרמית, מצלמת HD, חיישן GPS וליידר לצורך ניווט. המצלמות יוכלו לזהות בקלות לוחיות רישוי ותווי פנים של העוברים והשבים. התוכנית של משטרת דובאי עומדת במסגרת ההכרזה של המשטרה בחודש שעבר להחליף 25% מהשוטרים במדינה ברובוטים עד 2030. בחודש שעבר  הציגה דובאי רובוט שאמור לשמש כשוטר ובעל יכולות אכיפה מוגבלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker