תשכחו מטביעת אצבע: הפרצוף שלכם יפתח את האייפון הבא

אפל מפתחת חיישן זיהוי תלת ממדי שיסרוק את הפנים של המשתמש ויאפשר לפתוח את המכשיר בתוך אלפיות שנייה

לוגו בלומברג
בלומברג
מכשיר אייפון 7 של אפל
מכשיר אייפון 7 של אפלצילום: Kiichiro Sato/אי־פי / קי?

אפל מפתחת פיצ'ר שיאפשר לפתוח את הטלפון באמצעות הפנים במקום טביעת אצבע. גורמים המקורבים לנושא אומרים כי לקראת השקת האייפון החדש, שצפוי להימכר בהמשך השנה, אפל בוחנת הטמעת מערכת אבטחה מתקדמת, שתאפשר למשתמשים לפתוח את הטלפון, לאשר תשלומים ולהפעיל אפליקציות מאובטחות באמצעות סריקת הפנים. סריקת הפנים תבוצע באמצעות חיישן תלת-ממד חדש. אחד הגורמים אמר כי החברה בוחנת גם שימוש בחיישן שקורא עיניים שירחיב את אבטחת המערכת.

מהירות החיישן והדיוק שלו יהיו אלמנטים חשובים במערכת. החיישנים יוכלו לסרוק את הפנים של המשתמש ולפתוח את האייפון בתוך כמה מאות אלפיות שנייה. החיישן מתוכנן לעבוד גם כשהטלפון ניצב על משטח שטוח כמו שולחן, ולא רק כשמכוונים אותו לפנים. המערכת עדיין נבחנת וייתכן שתא תוכנס בסופו של דבר למכשיר החדש. ואולם אחד הגורמים טוען שאפל מתכוונת שהחיישן יחליף את קורא טביעת האצבע. דובר מטעם אפל סירב להגיב לדברים.

במבדקים שערכה אפל, קורא הפנים השתמש ביותר נקודות דאטה מאשר סורק טביעות האצבע, ולכן הוא נחשב למאובטח יותר. אבל הציגה את סורק טביעות האצבע ב-2013 באייפון 5S שבאמצעותו ניתן היה לפתוח את הטלפון - ובשנים שאחר כך ניתן היה להשתמש בו לאישור תשלומים.

אפל היא לא החברה הראשונה שעושה שימוש במערכת אבטחה ביומטרית שאינה כוללת טביעת אצבע.  סמסונג הציגה במכשיריה האחרונים קורא קשתית שבאמצעותו ניתן לפתוח את הטלפון ולאשר תשלומים באמצעות סריקת העיניים. ואולם הפיצ'ר שהותקן במכשירי סמסונג גלקסי S8 זכה לביקורות גרועות מכיוון שמשתמשים הצליחו להערים על החיישן באמצעות תמונות מודפסות של העין. לחיישן של אפל יש עומק תלת ממדי - ולכן היא לא צפויה לפתוח את הטלפון באמצעות תמונות דו-ממדיות. אנליסטים בג'יי.פי מורגן צ'ייס ובחברות אחרות אמרו מוקדם יותר השנה שהמכשיר הבא של אפל צפוי לכלול טכנולוגיה כזו.

בנוסף לפיצ'ר זיהוי הפנים, אפל בוחנת שימוש בשבבים לעיבוד בינה מלאכותית ומסכים בעלי מהירות תמונה לשנייה גבוהה יותר. שבבי הבינה המלאכותית ישפרו את חיי הסוללה באמצעות ניהול משימות כמו זיהוי תמונות והצעות הקלדה. המסכים המהירים יותר דומים למסכי פרו-מושן שהוצגו באייפד החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker