הונגריה נגד סורוס: "מאפיונר שמסכן את ביטחון אירופה"

ראש ממשלת הונגריה יצא במתקפה חריפה נגד המשקיע המיליארדר שלדבריו הוא "המושך בחוטים בממלכת בריסל"

סוכנויות הידיעות
ג'ורג' סורוס. גיל: 87 מגורים: ניו יורק מצב משפחתי: נשוי בשלישית + 5 הון מוערך: 25 מיליארד דולר
ג'ורג' סורוסצילום: בלומברג

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, שב ותקף בחריפות את ג'ורג' סורוס, והאשים את המשקיע המיליארדר במזימה בינלאומית להציף את אירופה בפליטים ולערער את השלטון במדינות כמו הונגריה שמתנגדות לקליטת פליטים.

"סורוס הוא ספקולנט שמפעיל רשת מאפיה רחבת היקף שמעמידה בסכנה את ביטחונה ועתידה של אירופה", אמר אורבן בנאום שנשא בשבוע שעבר. "אנחנו לצד העם ההונגרי, והעם ההונגרי תומך בממשלה שעומדת נגד בריסל וסורוס".

לדבריו, סוגיה זו כבר חוצה גבולות אידיאולוגיים ופוליטיים והפכה לעניין של בטחון לאומי. אורבן ציין כי עוד ממשלת הונגריה מעוניינת באירופה אירופית ולא בממלכה של בריסל שהמושך בחוטים בה הוא סורוס.

"שוב פעם אנחנו עומדים בפני קרבות קשים במיוחד לאור התקרבות הבחירות. סורוס יעשה כל שביכולתו כדי להביא לשלטון ממשלה הונגרית שתעשה כל מה שהוא רוצה", אמר אורבן בנאום שנשא באירוע ממשלתי ביום שלישי שעבר.

עוד הבהיר, כי ממשלתו לא תאפשר לסורוס  להתערב בחיי היום-יום של ההונגרים. כמו כן הדגיש כי הממשלה תמיד תייצג את האינטרסים של בני העם ההונגרי ולא את אלו של המיליארדרים של בריסל.

"לא ניתן לסורוס להיות זה שיצחק אחרון", אמר אורבן.  

תרומותיו של המיליארדר היהודי לארגונים שונים באירופה וקידום נושאים כמו ממשל תקין ותקשורת חופשית הפכו אותו למטרה בקרב ממשלות רבות ביבשת ובעולם, ולמי שהוכתר על ידן בתור אויב הציבור מספר 1.

סורוס נתון גם בעיצומו של מאבק משפטי נגד המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ הטוען כי המשקיע בן 86 סיכל את תוכניתו לפתח מכרות עפרות ברזל בגינאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker