מאסטרקארד: ירידה חדה בצריכה הפרטית בארה"ב בעקבות המשבר הכלכלי

ההאטה מורגשת בכל תחומי הצריכה הפרטית; הירידה החדה ביותר - במוצרים של 1,000 דולר ומעלה

רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
רויטרס

הצריכה הפרטית בארה"ב ירדה בחדות באוקטובר, בעיקר בפריטים שמחירם 1,000 דולר ויותר, בעקבות המשבר הכלכלי, כך עולה מנתוני ספנדינגפולס, חטיבת שירותי מידע הקמעוני של מאסטרקארד.

"הנתונים של חודש אוקטובר מצביעים על ירידות חדות בכל המגזרים", אמר מייקל מקנמרה, סגן נשיא מאסטרקארד אדוויזורס. "כל התחומים שנוגעים במוצרי צריכה, בייחוד בתחומים כגון ריהוט, אלקטרוניקה ומכשירי חשמל... שתלויים במכירות של מוצרים בשווי 1,000 דולר או יותר נקלעו להאטה משמעותית", הוא אמר.

נתוני ספנדינגפולס מבוססים על עסקות שבוצעו דרך רשת התשלומים של מאסטרקארד בארה"ב, בשילוב עם הערכות על כלל התשלומים שבוצעו באמצעים אחרים כולל המחאות ומזומן.

לפי ספנדינגפולס, מכירות ההלבשה באוקטובר צנחו ב-12.2% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה; מכירות האלקטרוניקה ומוצרי החשמל נפלו ב-19.9% לעומת השנה שעברה, לאחר שרשמו ירידה של 13.8% בספטמבר. מקנמרה אמר כי להוציא את המכירות של מוצרים ב-1,000 דולר או יותר, נרשמה במגזר האלקטרוניקה ומוצרי החשמל ירידה של כ-10%.

מכירות הריהוט ירדו גם הן, בעקבות ההאטה המתמשכת בשוק הדיור. מכירות הריהוט ירדו ב-15.1% לעומת החודש המקביל אשתקד. גם בתחום מוצרי היוקרה נרשמה האטה חדה, של 20.1% לעומת אוקטובר בשנה שעברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker