קונרד בלאק - אסיר מספר 18330-424; המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט" החל בריצוי מאסרו

חבר בית הלורדים הבריטי עשוי לנקות בתי שימוש; השכר - 12 סנט לשעה

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", החל היום בריצוי עונש של שש שנות מאסר וחצי, שנגזרו עליו בגין הונאה בהיקף של מיליוני דולרים באימפריית המדיה שלו, הולינג'ר מדיה. בלאק, חבר בבית הלורדים הבריטי, התייצב היום לתחילת ריצוי עונשו בבית סוהר במדינת פלורידה, הממוקם כ-80 קילומטרים צפון מערבית לעיר אורלנדו. מספר האסיר שנקבע לו: 18330-424.

חבריו ובני משפחתו של בלאק יורשו לבקר אותו, אולם במהלך המפגש ייאסר כל מגע גופני ביניהם לבין בלאק. "הם יורשו להתחבק בעת הכניסה ולפני עזיבתם", אמר דובר מטעם בית הסוהר לבלומברג. כל האסירים בבית הכלא נדרשים לעבוד, אלא אם כן נקבע כי הם אינם כשירים רפואית לכך. בין העבודות בבית הכלא: ניקוי בתי שימוש, ניקוי רצפה, שטיפת סירים, בישול מזון והגשתו. השכר ההתחלתי לאסירים עבור עבודותיהם - 12 סנט לשעה.

בלאק הורשע בחודש יולי בחלקו בהונאה שבמסגרתה נגנבו 6.1 מיליון דולר ממו"לית העיתונות הולינג'ר שבראשה עמד. כמו כן, הורשע באישומי שיבוש הליכי חקירה לאחר שהעלים בכוונה מסמכים ממשרדו בטורונטו לאחר שרשויות החוק בארה"ב דרשו להעביר אותם לידיהן.

בקשתו של בלאק, הטוען לחפותו, לדחות את תחילת ריצוי עונש המאסר שלו עד לשמיעת הערעור שהגיש על הרשעתו, נדחתה בשבוע שעבר על ידי בית המשפט.

בלאק, בן 63, קנדי במוצאו, המפורסם בסגנון החיים הפזרני שלו ובצורת הדיבור הראוותנית, הורשע בחודש יולי בארבעה סעיפי מרמה ושיבוש הליכי חקירה וזוכה ממרבית סעיפי האישום נגדו - תשעה סעיפים, בהם סעיפים של הרצת מניות והעלמת מס. חבר המושבעים התקשה מאוד להגיע להסכמה, והמשפט של בלאק כמעט ובוטל.

לצד כמה שותפים עסקיים לשעבר, הורשע בלאק בשלושה סעיפים של גניבת כסף מבעלי המניות של הולינג'ר. הם הואשמו בכך ששילמו לעצמם בונוסים נטולי מס ממכירת נכסי עיתונים ללא אישור מועצת המנהלים של החברה. בנוסף, הואשם בלאק בסעיף של שיבוש הליכי חקירה לאחר שסילק מסמכים ממשרדו בטורונטו לאחר שנאמר לו כי הוא נמצא תחת חקירה של רשויות ארה"ב.

בלאק, שעמד בראש אחת מאימפריות התקשורת הגדולות בעולם, והחזיק בבעלותו למעלה מ-600 עיתונים בארה"ב, בבריטניה ("דיילי טלגרף") וגם בישראל ("ג'רוזלם פוסט") - הוא דמות ציבורית מוכרת בבריטניה ובקנדה, ולכן משפטו זכה לסיקור תקשורתי נרחב במדינות אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker