נמרוד הלפרן

ביבו (Bebo), אתר הרשתות החברתיות השני בגודלו בבריטניה אחרי פייסבוק, חתם שלשום על הסכם לרכישתו תמורת מחיר מוערך של מיליארד דולר, אמר מקור בכיר לבלוג הטכנולוגיה הפופולרי טק-קראנץ' (TechCrunch). עם זאת, זהות החברה הרוכשת לא נחשפה, ולא ברור האם העסקה אמנם נחתמה, או שמא מדובר בהדלפה מכוונת של ביבו שנועדה להטעות גורם כלשהו, ציין הבלוג, אשר העריך כי הקונה הסביר ביותר יהיה ענקית האינטרנט גוגל, שכן ביבו והרשת החברתית של גוגל, אורקוט (Orkut), משלימות זו את זו.

טק-קראנץ' ציין עוד כי חברות אחרות אשר גילו עניין ברכישת ביבו, בהן יאהו וניוז קורפ, נסוגו ככל הידוע מכוונתן זו על רקע המחיר הגבוה שדרשה ביבו. חברות מדיה נוספות דוגמת ויאקום, CBS וקומקסט אף הן גילו עניין ברכישת ביבו, דיווח טק-קראנץ'.

אתרי רשתות חברתיות, המאפשרים למשתמשים לצ'וטט זה עם זה, ולשתף זה את זה בצילומים ובקובצי וידיאו, נהפכו בשנים האחרונות לסחורה החמה ביותר ברשת. ניו קורפ, שבשליטת רופרט מרדוק, רכשה את מייספייס - הרשת החברתית הגדולה בעולם - תמורת 580 מיליון דולר ב-2005, ובשנה שעברה רכשה ענקית התוכנה מיקרוסופט נתח של 1.6% בפייסבוק, הרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם, תמורת 240 מיליון דולר, אשר שיקפו לרשת החברתית שווי של 15 מיליארד דולר. אתר רשתות חברתיות אחר, פרנדסטר (Friendster), דחה ב-2003 הצעת רכש במניות שקיבל מגוגל, אולם בשנים שחלפו מאז איבד מהפופולריות שלו.

טק-קראנץ' ובלוג הטכנולוגיה וסיליקון ואלי אינסיידר (Silicon Valley Insider) דיווחו היום גם כי יאהו מנהלת מגעים עם ניוז קורפ לגבי עסקה במסגרתה תקבל האחרונה נתח גדול ביאהו בתמורה להעברת חטיבת פוקס אינטראקטיב מדיה, הכוללת גם את הרשת החברתית הגדולה בעולם, מייספייס, לשליטת יאהו.

במסגרת העסקה המתבשלת, עשויה ניוז קורפ גם להזרים מזומנים ליאהו, דיווח סיליקון ואלי אינסיידר. שתי החברות מקוות להגיע להסכם בימים הקרובים, ציין טק-קראנץ'.

בשבוע שעבר, ימים ספורים שלאחר הגשת הצעת הרכש של מיקרוסופט ליאהו, הכחיש יו"ר ניוז קורפ, מרדוק, את השמועות כי החברה בראשה הוא עומד מעוניינת לרכוש את יאהו. "אנחנו בהחלט לא מעוניינים בהגשת הצעת רכש ליאהו. אנחנו פשוט לא מעוניינים להגיש הצעת רכש עבור יאהו בשלב זה", אמר מרדוק לפני שבוע. עוד הוסיף כי ניוז קורפ מעדיפה לרכוש חברות סטארט אפ מאשר חברות ממוסדות וגדולות, וציין כי החברה אינה שוקלת כעת עסקה גדולה, לאחר שבשנה שעברה רכשה את דאו ג'ונס, מו"לית "וול סטריט ג'ורנל", תמורת 5 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker