זינוק בשימוש במדיה דיגיטלית בבריטניה: עקפה לראשונה את ארה"ב במספר חיבורי הפס הרחב לנפש

76% ממשקי הבית מחוברים לטלוויזיה דיגיטלית; ההוצאות על פרסום מקוון עלו לראשונה על אלו במגזינים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

בריטניה מובילה בהפרש ניכר על פני שאר מדינות אירופה במונחי היקף השימוש במדיה דיגיטלית במדינה. כך עולה מדו"ח השוואתי של סוכנות התקשורת הממשלתית של בריטניה, Ofcom, אשר כולל גם השוואה בין רמות ההתקדמות בשימוש במדיה דיגיטלית במדינות שונות, בהן גרמניה, צרפת, איטליה, ארה"ב, קנדה ויפאן.

נתוני אופקום עולים בקנה אחד עם תחזיות חברת המחקר eMarketer לשנת 2007, מהן עולה כי בריטניה עקפה לראשונה את ארה"ב במספר חיבורי הפס הרחב לנפש. למעשה, למעט קנדה, עולה מספר חיבורי הפס רחב לנפש בבריטניה על כל מדינה אחרת שנכללה במחקר.

בריטניה מובילה גם בתחומים אחרים. נכון לתחילת שנת 2007, יותר משלושה רבעים (76%) ממשקי הבית בבריטניה היו מחוברים לשירותי טלוויזיה דיגיטלית - השיעור הגבוה ביותר בקרב המדינות שנכללו במחקר ויותר מכפליים משיעור משקי הבית המחוברים בגרמניה.

עוד עלה מהדו"ח של אופקום כי בריטים בוגרים מבלים יותר זמן באתרי רשתות חברתיות באינטרנט מאשר כל מדינה אירופית אחרת. שניים מחמישה בריטים בוגרים נכנסים על בסיס קבוע לאתרי רשתות חברתיות, ומבקרים בממוצע 23 פעמים בחודש באתרים אלו למשך זמן מצטבר של 5.3 שעות בחודש.

בבריטניה, כמו בארה"ב, נשים מקדישות יותר זמן לאינטרנט מאשר גברים. 52% ממשתמשי האינטרנט בארה"ב הם נשים. בבריטניה, מספר הגברים והנשים המשתמשים באינטרנט זהה, אולם בקבוצת הגיל 18-34, אחראיות נשים ל-57% מזמן הגלישה הכולל באינטרנט.

היקף השימוש במכשירי טלפון סלולרים ומכשירים אלחוטיים אחרים אף הוא גדל במהירות. 33% מהבריטים שולחים צילומים באמצעות מכשירי טלפון ניידים, 16% מהם גולשים באינטרנט דרך הסלולר ו-10% שולחים דואר אלקטרוני באמצעותו.

לפי נתוני אופקום, ההוצאות על פרסום מקוון בבריטניה בשנת 2006 היוו 14% מסך ההוצאות על פרסום, ועלו לראשונה על הוצאות הפרסום בכתבי עת ומגזינים. ההוצאות על פרסום מקוון עולות על הוצאות הפרסום על שלטי חוצות, בבתי קולנוע וברדיו ביחד. כמו כן, המפרסמים בבריטניה מוציאים על פרסומות מקוונות יותר כסף לצרכן מאשר כל מדינה אחרת, 33 ליש"ט - סכום כפול מאשר בצרפת או גרמניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ