שותפו של קונרד בלאק - המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט" - נידון ל-29 חודשי מאסר בגין הונאה

דיוויד רדלר חתם על עסקת טיעון במסגרתה העיד נגד בלאק; בלאק נידון בשבוע שעבר לשש וחצי שנות מאסר

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

דיוויד רדלר, יד ימינו לשעבר של איל המדיה קונרד בלאק והעד המרכזי מטעם התביעה במשפטו של בלאק, נידון לעונש של 29 חודשי מאסר בגין חלקו בהונאה בחברת המדיה של בלאק, הולינג'ר - המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט" - במסגרתה גנבו מיליוני דולרים מבעלי המניות של הולינג'ר.

בלאק נשפט כאמור בשבוע שעבר לשש וחצי שנות מאסר, לאחר שהואשם בגניבת מיליוני דולרים מאימפריית המדיה שלו, הולינג'ר מדיה. העונש המרבי להרשעותיו של בלאק עמד על 25 שנה.

בלאק, בן 63, קנדי במוצאו, המפורסם בסגנון החיים הפזרני שלו ובצורת הדיבור הראוותנית, הורשע בחודש יולי בארבעה סעיפי מרמה ושיבוש הליכי חקירה וזוכה ממרבית סעיפי האישום נגדו - תשעה סעיפים, בהם סעיפים של הרצת מניות והעלמת מס. חבר המושבעים התקשה מאוד להגיע להסכמה, והמשפט של בלאק, חבר בבית הלורדים הבריטי, כמעט ובוטל.

לצד כמה שותפים עסקיים לשעבר, הורשע בלאק בשלושה סעיפים של גניבת כסף מבעלי המניות של הולינג'ר. הם הואשמו בכך ששילמו לעצמם בונוסים נטולי מס ממכירת נכסי עיתונים ללא אישור מועצת המנהלים של החברה. בנוסף, הואשם בלאק בסעיף של שיבוש הליכי חקירה, לאחר שסילק מסמכים ממשרדו בטורונטו לאחר שנאמר לו כי הוא נמצא תחת חקירה של רשויות ארה"ב.

בלאק, שעמד בראש אחת מאימפריות התקשורת הגדולות בעולם, והחזיק בבעלותו למעלה מ-600 עיתונים בארה"ב, בבריטניה ("דיילי טלגרף") וגם בישראל ("ג'רוזלם פוסט") - הוא דמות ציבורית מוכרת בבריטניה ובקנדה, ולכן המשפט שלו זכה לסיקור תקשורתי נרחב במדינות אלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker