קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט": "אף חבר משובעים בעולם לא ירשיע אותי על סמך הראיות נגדי"

זאת לאחר סיום העדות נגדו של יד ימינו בהולינג'ר, שחתם על עסקת טיעון; "הוא שקרן סדרתי"

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", אמר כי הוא בטוח כי "אין חבר מושבעים בעולם" אשר ירשיע אותו על בסיס העדות של יד ימינו לשעבר באימפריית העיתונות הולינג'ר, דייוויד רדלר. בלאק, היו"ר והמנכ"ל לשעבר של הולינג'ר - אשר היתה בשלב מסוים קבוצת העיתונות בשפה האנגלית השלישית בגודלה בעולם - אמר את הדברים לאחר סיום עדותו בת שמונה הימים של רדלר במשפט ההונאה של בלאק.

בלאק מואשם בגניבת 60 מיליון דולר מקופתה של חברת העיתונות שהקים. כתב האישום נגדו כולל 14 סעיפים, ביניהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב. אם יורשע, צפוי בלאק בן ה-62 לעונש מרבי של 101 שנות מאסר.

במהלך חקירה נגדית של רדלר על ידי עורכי דינו של בלאק, נאלץ רדלר לחזור בו ממספר דברים שאמר בתחילת עדותו. תשובותיו המתחמקות, כמו גם סירובו לענות על חלק מהשאלות באופן ברור, אף גרמו לשופטת לנזוף בו מספר פעמים.

רדלר, אשר כבר הודה באישומי ההונאה נגדו, תיאר בעדותו כיצד הוא ובלאק חילקו ביניהם הכנסות ממכירת נכסים של הולינג'ר ללא ידיעת דירקטוריון החברה, וציין כי התשלומים שנטלו מהולינג'ר היו בלתי חוקיים.

רדלר, העד המרכזי מטעם התביעה, כבר יישב את האישומים נגדו מחוץ לכותלי בית המשפט. במסגרת ההסדר, צפוי רדלר לרצות עונש של 29 חודשי מאסר ולהחזיר 28.7 מיליון דולר. בנוסף לרדלר, אמורים להעיד במשפט נגד בלאק דירקטורים לשעבר של החברה, בהם מזכיר המדינה לשעבר של ארה"ב הנרי קיסינג'ר, ידיד אישי של בלאק, וריצ'רד פרל, עוזרו לשעבר של שר ההגנה האמריקאי.

הולינג'ר היא המו"לית של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של "דיילי טלגרף" הבריטי. הולינג'ר מכרה בנובמבר 2004 את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker