העד המרכזי במשפטו של המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט": "ידעתי שהתשלומים לקונרד בלאק לא חוקיים"

יד ימינו לשעבר של בלאק, דיוויד רדלר, העיד במשפט כי לא דיווח על התשלומים לדירקטוריון הולינג'ר

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יד ימינו של קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", העיד היום בבית משפט בארה"ב כי ידע שהתשלומים שהוא ובלאק נטלו מהחברה היו לא חוקיים. דיוויד רדלר, אשר כבר הודה באישומי ההונאה נגדו, תיאר ביום השני של עדותו במשפטו של בלאק - היו"ר והמנכ"ל לשעבר של הולינג'ר אינטרנשיונל - כיצד הוא ובלאק חילקו ביניהם הכנסה בסך 600 אלף דולר משתי עסקות במסגרתן נמכרו נכסים של הולינג'ר, ללא ידיעת דירקטוריון החברה.

"הייתי צריך לומר משהו, אך לא עשיתי כן", אמר רדלר בעדותו בבית משפט בשיקגו. "אני מתחרט על כך". כאשר נשאל רדלר האם התייעץ לגבי התשלומים עם דירקטוריון הולינג'ר, ענה: "לא עשיתי זאת". כאשר נשאל מדוע לא עשה כן, ענה: "ידעתי שתשלומים אלו אינם חוקיים".

בלאק מואשם בבזיזת 60 מיליון דולר מקופתה של אימפריית העיתונים שהקים, שהיתה בשלב מסוים קבוצת העיתונות השלישית בגודלה בעולם בשפה האנגלית. כתב האישום נגדו כולל 14 סעיפים, בהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב. במידה שיורשע בכל האישומים נגדו, צפוי בלאק בן ה-62 לעונש מירבי של 101 שנות מאסר.

רדלר, המשמש כעד המרכזי מטעם התביעה במשפטו של בלאק, כבר יישב את האישומים נגדו מחוץ לכותלי בית המשפט. במסגרת ההסדר, צפוי רדלר לרצות עונש של 29 חודשי מאסר וישלם 28.7 מיליון דולר. בנוסף לרדלר, צפויים להעיד במשפט נגד בלאק, דירקטורים לשעבר של החברה, ביניהם, מזכיר המדינה לשעבר של ארה"ב, הנרי קיסינג'ר, ידיד אישי של בלאק ועוזרו לשעבר של שר ההגנה האמריקאי, ריצ'רד פרל.

בלאק עומד למשפט בארה"ב ביחד עם שלושה בכירים נוספים בהולינג'ר בגין נטילת תשלומים לא חוקיים בסך 60 מיליון דולר מהחברה, הונאה של בעלי המניות, הלבנת כספים ושיבוש הליכי חקירה. הולינג'ר, המו"ל של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של "דיילי טלגרף" הבריטי, מכרה בנובמבר 2004 את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה הנמצאת בשליטת משפחת אספר ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker