נדחה משפטו של קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", בשל בעיות בחבר המושבעים

יד ימינו לשעבר של בלאק יישב את האישומים נגדו בסוף השבוע; הנרי קיסינג'ר וריצ'רד פרל צפויים להעיד

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

פתיחת משפטו של קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט", נדחתה ביום אחד, לאחר שאחד מחברי חבר המושבעים לא הגיע לבית המשפט בשיקגו. היו"ר והמנכ"ל לשעבר של הולינג'ר אינטרנשיונל מואשם בבזיזת 84 מיליון דולר מקופתה של אימפריית העיתונים שהקים, שהיתה בשלב מסוים קבוצת העיתונות השלישית בגודלה בעולם בשפה האנגלית. כתב האישום נגדו כולל 14 סעיפים, בהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב. במידה שיורשע בכל האישומים נגדו, צפוי בלאק בן ה-62 לעונש מירבי של 101 שנות מאסר.

מומחה המשפט קירבי בר, אשר שימש בעבר כתובע הפדרלי, העריך בשבוע שעבר כי על בלאק - אשר שימש כיו"ר ומנכ"ל של הולינג'ר (שהפכה בהמשך לסאן-טיימס מדיה) במשך שמונה שנים לפני שהודח ב-2003 על רקע האשמות בשחיתות - ייגזר בסופו של דבר עונש של יותר מ-20 שנות מאסר וקנסות בסך 92 מיליון דולר לפחות - כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

בלאק עומד למשפט בארה"ב ביחד עם שלושה בכירים נוספים בהולינג'ר בגין נטילת תשלומים לא חוקיים בסך 84 מיליון דולר מהחברה, הונאה של בעלי המניות, הלבנת כספים ושיבוש הליכי חקירה. הולינג'ר, המו"ל של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של "דיילי טלגרף" הבריטי, מכרה בנובמבר 2004 את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה הנמצאת בשליטת משפחת אספר ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker