לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הורים רבים חוששים מכך שילדיהם ייהפכו ל"בטטות כורסה" ויבלו את הקיץ בבהיה בטלוויזיה. נטפליקס מציעה לכך פיתרון. החברה העלתה אתמול לשירות הסטרימינג שלה פרק חדש של סדרת האנימציה "הרפתקאותיו של החתול במגפיים" עם טוויסט קטן בעלילה. שש פעמים במהלך הפרק הצופים התבקשו לבחור כיצד תמשיך העלילה, כאשר כל החלטה כזאת מובילה אותה לכיוון אחר.  

באחד ה"צמתים" האלה, למשל, צריכים הצופים הצעירים להחליט אם החתול יפגוש דובים נחמדים או דובים כועסים. אם הם צופים במכשיר עם מסך מגע, הם יכולים ללחוץ על הבחירה, ואם זה בטלוויזיה, יש צורך בשלט רחוק.

"הם רגילים ללחוץ 'נגן' בשלט, להתרווח בכורסה ולתת לנטפליקס לנגן", אמרה קרלה אנגלברכט פישר, מנהלת חדשנות מוצר בנטפליקס, על הצופים. "עכשיו אנחנו צריכים שהם ימשיכו להחזיק את השלט. אנחנו לא רוצים שהוא יאבד בין כריות הספה. אנחנו צריכים שתרכנו קדימה ותעסקו בבחירה".

בשלב הזה הפורמט האינטראקטיבי הזה הוא ניסוי, אך אם הוא יתגלה כלהיט בקרב הצופים הצעירים, יכולות להיות לכך השלכות אדירות על תעשיית הטלוויזיה. אף שלנטפליקס בינתיים אין תוכניות ליישם את השיטה הזו בתוכניות למבוגרים, כמו "בית הקלפים", יש בה פוטנציאל מעבר לתוכניות ילדים בלבד.

נטפליקס אמרה כי עבדה במשך יותר משנתיים על פיתוח הפרויקט האינטראקטיבי, והיא צפויה לשדר פרק נוסף מסוג זה בחודש הבא. לא ברור עדיין אם שירותי סטרימינג מתחרים ילכו בעקבותיה של נטפליקס. הולו מפתחת פרויקט מציאות מדומה למבוגרים. PBS  מתכננת משחקים דיגיטליים אינטראקטיביים לילדים. אמזון סירבה להגיב בנוגע לתוכניות עתידיות.

כמה מומחים לחינוך שיבחו את הצעד של נטפליקס. "הם עושים משהו נכון", אמר ג'ון בלאק, מנהל תוכנית מדע קוגניטיבי במכללת המורים של אוניברסיטת קולומביה. "אם נגרום לילדים לחשוב על הזוויות השונות שאליהן יכולים סיפורים להתפתח זה יוביל חלק מהם לחשוב בצורה מעמיקה יותר על הסיפורים ולהבין אותם יותר לעומק", אמר.

אחרים הביעו חשש לגבי העניין. "זהו במידה רבה תחום שעדיין לא נבדק", אמרה מליסה הנסון, מנהלת תוכן במועצת ההורים לטלוויזיה. "הבעיה הפוטנציאלית היא ששירותי סטרימינג בווידאו אינם כפופים לדרישות החינוכיות שבהן מחויבות רשתות השידור המסורתיות". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker