מערכת הביוב מהמאה ה-19 בבריטניה יכולה לשמש מקור לאנרגיה ירוקה

מכון המחקר הסקוטי לאנרגיה מתחדשת טוען כי צינורות הביוב יכולים לספק חימום ל-60% מהבתים בלונדון

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תעלת ביוב בלונדון שנבנתה במאה ה-19
תעלת ביוב בלונדון שנבנתה במאה ה-19צילום: Jack Taylor / Getty Images

מערכת הביוב בבריטניה, שנבנתה במאה ה-19 כדי לעצור את מגפת הכולרה, עשויה לשחק תפקיד בהתמודדות עם שינויי אקלים. חלק מצינורות הביוב, שאורכן 624 אלף ק"מ יכולים להתחמם לטמפרטורה של 21 מעלות צלסיוס. זאת משום שהמים שזורמים בצינורות צוברים חום מהבתים שמהם הגיעו.

לכידת החום הזה כמקור לאנרגיה מתחדשת יכולה לספק חימום לכשני שליש מלונדון בכל שנה, כך לפי מחקר שפרסם היום, איגוד הסחר הסקוטי לאנרגיה מתחדשת ושירותים – סקוטיש וואטר הורייזונס. הטכנולוגיה יכולה לסייע לממשלה להגדיל את חלקה של אנרגיה מתחדשת באספקת החימום, שהוא אחד המקורות הגדולים לזיהום. הממשלה מעוניינת לקצץ את פליטת גזי החממה ב-57% עד 2030.

הוצאת הפחמן הדו חמצני מתעשיית חימום הבתים היא אחד האתגרים שעומדים בפני בריטניה. בעוד תעשיית החשמל משקיעה באנרגיית רוח ואנרגיה סולארית, קשה לקצץ את פליטות הזיהומים בתעשיית החימום, שמייצרת שליש מזיהום הפחמן בבריטניה.

יותר מ-11 מיליארד ליטרים של מים נאגרים במערכות הביוב בבריטניה, לפי נתוני המשרד לאיכות הסביבה. ליטר אחד יכול לספק 6 ואט של חימום ביתי, לפי סקוטיש וואטר הורייזנס. לכידת חום מביוב היא טכנלוגיה שכבר נמצאת בשימוש בערים בעולם כמו קלן בגרמניה ופילדלפיה בארה"ב. בבריטניה הותקנה ב-2015 המערכת הראשונה ליצירת חום ממי ביוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker