האיש שעומד בלב טירוף המכוניות האוטונומיות של עמק הסיליקון

אנתוני לוונדובסקי, נער פלא שהצליח לרכוש בגיל 16 בית מרווחי הסטארט־אפ שלו, עומד כיום במרכז המאבק המשפטי בין ויימו - החברה הבת של גוגל - לאובר ■ הוא הואשם בגניבת תוכניות מוויימו לטכנולוגיה המשמשת למכוניות אוטונומיות - ופוטר מאובר

פייננשל טיימס
פייננשל טיימס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אנתוני לוונדובסקי בזמן שעבד באובר. קיבל מענק של 250 מיליון דולר
אנתוני לוונדובסקי בזמן שעבד באובר. קיבל מענק של 250 מיליון דולרצילום: Eric Risberg/אי־פי

אנתוני לוונדובסקי אוהב רובוטים. "ניסיתי להפוך אנשים לרובוטים — זה לא עבד כל כך טוב", הוא התלוצץ בנאום באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, שם למד הנדסה. "אנחנו תקועים עם קוביות לגו במקום", הוסיף בהתייחסו למכונה למיון כסף של משחק מונופול, שאותה בנה בתקופת הלימודים וזכה עליה בפרסים.

לוונדובסקי הוא אדם שאוהב את ההמולה הכרוכה בהיותו יזם.הוא הצליח ליצוק את כישרונו כמהנדס לסדרה של עסקים מצליחים — זאת, עד לפיטוריו בסוף מאי מאובר. הוא עומד כעת במרכז מאבק משפטי מתוקשר בין אובר לבין וויימו, החברה הבת של אלפבית, סביב המכוניות האוטונומיות.

המאבק עוסק בשאלה אם לוונדובסקי גנב סודות מסחריים ממעסיקיו לשעבר בוויימו והעביר אותם לאובר — שהעניקה לו מניות של החברה בשווי של 250 מיליון דולר, יום לאחר שהתפטר מוויימו.

לוונדובסקי הוא אדם שמקפיד על פרטיותו וחושף מעט מאוד על חייו האישיים, אף שלעתים הוא מזכיר את בנו הצעיר. הוא נולד בבלגיה לפני 37 שנים ועבר לקליפורניה בגיל 14. עד מהרה הוא מצא את עצמו בונה את אתר האינטרנט של בית הספר התיכון שבו למד. בגיל 16 הוא הקים את החברה הראשונה שלו, שלפני פקיעתה של בועת הדוט.קום, איפשרה לו להרוויח מספיק כסף מבניית אתרים כדי לרכוש בית בסן פרנסיסקו באותה שנה. בברקלי הוא התנסה בעבודה בכמה חברות, למד תכנות והצטרף לנבחרת החתירה.

לוונדובסקי פיתח עניין רב במכוניות אוטונומיות, וב–2014 עמד בראש צוות שנכנס לתחרות דארפה גרנד צ'לנג' (Darpa Grand Challenge) — תחרות שאירגנה סוכנות המחקר של משרד ההגנה האמריקאי, וסייעה רבות בפיתוח הטכנולוגיה. המטרה היתה לבנות רכב אוטונומי שיוכל לשרוד מסלול של 150 ק"מ במדבר מוהאבי בקליפורניה. קבוצות נוספות שהשתתפו בתחרות הציגו מכוניות אוטונומיות, אך צוותו של לוונדובסקי, לא בלי שמץ של דרמטיות, התמודד בתחרות עם אופנוע אוטונומי שנקרא גוסטריידר.

האופנוע לא הצליח לסיים את מסלול הנסיעה, אך למרות זאת הוא מוצג כיום במוזיאון סמיתסוניאן בניו יורק, ומשמש דוגמה לטכנולוגיה שנראתה עתידנית וכיום היא במרכז עניינן של חברות גלובליות, שמנסות לשנות את הדרך שבה אנחנו מתניידים.

מכונית אוטונומית של וויימו
מכונית אוטונומית של וויימוצילום: Eric Risberg/אי־פי

עובד בגוגל ויזם בעל ניגוד עניינים

לוונדובסקי הצטרף לגוגל ב–2007 ועבד בפרויקט לפיתוח המכונית האוטונומית. גוגל היתה החברה הראשונה שהשקיעה מאמץ ניכר בכלי רכב אוטונומיים — תחום שבו היא מובילה עד היום.

במקביל לעבודה בגוגל, לוונדובסקי המשיך בפעילויות היזמות שלו: הוא היה מעורב לפחות בשלושה סטארט־אפים שפיתחו טכנולוגיה לרכבים אוטונומיים — כך לפי תצהירים שהוגשו לבית המשפט והליך בוררות שפתחה וויימו.

בתחילה גוגל הסכימה לקבל את קיומם של הפרויקטים האלו. הפרויקט הראשון הוא חברה בשם 510 סיסטמס, שלוונדובסקי היה אחד ממייסדיה. החברה מכרה חומרה לפרויקט המכונית האוטונומית של גוגל, בזמן שלוונדובסקי עבד שם. היא נרכשה לאחר מכן על ידי גוגל, ואולם לוונדובסקי לא חשף בפני גוגל את מעורבותו בסטארט־אפ שהוקם לאחר מכן, טיטו (Tyto), אפילו כשהשתתף בדיונים אם גוגל צריכה לקנות את החברה, כך לפי מסמכי תביעת הבוררות של וויימו. לוונדובסקי לא מסר תגובה בנושא.

במרכז התביעה האזרחית, העוסקת בגניבה לכאורה של סודות מסחריים מוויימו על ידי אובר, עומדת פעילותו של לוונדובסקי מעט לפני שהקים את אוטו (Otto), המפתחת משאיות אוטונומיות.

כמה שבועות לפני שהתפטר מוויימו, לוונדובסקי הוריד 14 אלף מסמכים, שלטענת וויימו כללו תוכניות ל–Lidar — טכנולוגיית לייזר שממלאת תפקיד חיוני במכוניות אוטונומיות. כדי להימנע מהפללה עצמית, לוונדובסקי שמר על זכות השתיקה בתגובה לבקשת בית המשפט להציג את המסמכים. הוא המתין עד שקיבל את מלוא המענק שלו מגוגל — 120 מיליון דולר — לפני שהתפטר ממנה ב–2016.

הרומן הסתיים אחרי פחות משנה

משאית של הסטארט־אפ אוטו
משאית של הסטארט־אפ אוטוצילום: Kyle Bullington/אי־פי

הרומן עם אובר הסתיים במהרה. לוונדובסקי וטראוויס קלאניק, מנכ"ל אובר, שהודיע השבוע כי הוא יוצא לחופשה עד להודעה חדשה — ערכו טיולים ארוכים ברחבי סן פרנסיסקו, ולוונדובסקי התחיל לייעץ לאובר. באוגוסט 2016 רכשה אובר את אוטו תמורת 680 מיליון דולר — סכום מדהים לסטארט־אפ שאין לו מוצר או משקיעים חיצוניים. בעמק הסיליקון העריכו כי זה שוויים של הכישרונות שעובדים בסטארט־אפ הזה.

אך המחיר האמיתי שאובר תשלם — אובדן טאלנטים, כותרות שליליות בתקשורת והוצאות משפטיות — עשוי להיות גבוה יותר. במהלך כהונתו של לוונדובסקי כראש יחידת המכוניות האוטונומיות באובר, היו לחברה כמה חיכוכים עם רשויות החוק. בשלב מסוים פיילוט למונית אוטונומית הורחק מסן פרנסיסקו על ידי הרגולטורים.

התביעה האזרחית של וויימו נגד אובר הוגשה בפברואר, בדיוק כשאובר היתה באמצע שערוריית ההתעלמות מההטרדות המיניות בחברה. הנאשמת בתביעה היא אובר, ולוונדובסקי אמנם אינו מוזכר בה, אך עורכי הדין שלו משתמשים בעקביות בזכות השתיקה כדי להימנע מאפשרות של הגשת תביעה נגדו.

ואולם, אי־שיתוף הפעולה של לוונדובסקי עם בקשת בית המשפט לחשיפת המסמכים שהורדו מתסכלת את השופט ואת עורכי הדין של אובר, שפיטרה אותו לאחר שלא הגיש את המסמכים במועד הסופי שקבעה.

מענק המניות בשווי של 250 מיליון דולר שקיבל מאובר, ומייצג את הטירוף בעמק הסיליקון סביב כל תחום המכוניות האוטונומיות — לא שווה כעת שום דבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker