רשמית: מנכ"ל אובר יוצא לחופשה ללא הגבלת זמן

טראוויס קלאניק כתב לעובדים: "כדי שאובר תצליח, אני צריך לעבוד על טראוויס"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ"ל אובר, טראוויס קלאניק, הודיע לצוותו בחברה כי הוא מתכנן לצאת לחופשה ללא הגבלת זמן. בהיעדרו תנוהל החברה על ידי ועדה שתנסה להתמודד עם שורת השערוריות שעמה מתמודדת אובר.

אחרי חזרתו של קלאניק, יוסרו ממנו חלק מסמכויותיו וימונה לחברה יו"ר חיצוני כדי שכוחו יוגבל, כך עלה מדו"ח שהוגש לדירקטוריון.

מנכ"ל אובר, טראוויס קלאניק

בפגישת עבודה שנערכה היום החלה החברה ליישם את המסקנות שעלו בחקירה שניהל אריק הולדר, לשעבר שר המשפטים של ארה"ב, שנשכר על ידי אובר כדי לבחון את האשמות של הטרדות מיניות, אפליה ותרבות עבודה פוגענית. הולדר מסר 47 המלצות שכוללות הקמת ועדת פיקוח, שכתוב של ערכי העבודה של אובר, הפחתת השימוש באלכוהול באירועי עבודה, ואיסור על ניהול יחסים אינטימיים בין מנהלים לעובדים.

ביום ראשון נפגש דירקטוריון אובר כדי לדון בגרסה מורחבת של הדו"ח ובהצבעה שהתנהלה בפגישה אושרו ההמלצות פה אחד. מאוחר יותר באותו יום הודח הסמנכ"ל העסקי של אובר, אמיל מייקל.

כשיחזור, יעביר קלאניק חלק מסמכויות הניהול שלו לסמנכ"ל התפעול – תפקיד שכיום לא מאויש. סמנכ"ל התפעול "יפעל כשותף מלא למנכ"ל, אך יתמקד בפעילות היומיומית, בתרבות הארגונית ובעבודה בתוך אובר", נכתב בדו"ח.

במייל ששלח לעובדים כתב קלאניק: "האחריות הבלעדית למקום שהגענו אליו ולאופן שבעזרתו הגענו למקום הזה מונחת על כתפי. כדי שאובר 2.0 תצליח, אין דבר חשוב יותר מהקדשת זמן לבנייה של ההנהלה שלנו. אבל אם אנחנו הולכים לעבוד באובר 2.0, אני צריך לעבוד על טראוויס 2.0 כדי שיהפוך למנהיג שהחברה הזו צריכה ושיהיה ראוי לכם".

בחודשים האחרונים עזבו את אובר בכירים רבים אחרי שהתפוצצה שערורייה אחרי שערורייה בחברה. לקלאניק אין סגן מוגדר שיכול לנהל את החברה שבה 14 אלף עובדים בהיעדרו, ואובר מנסה למלא את שורות ההנהלה בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker