לא מחכים לברקזיט: זינוק במספר הבריטים שמבקשים אזרחות גרמנית

הרשויות בגרמניה העניקו אזרחות בשנה שעברה ל-2,865 בריטים – כמעט פי חמישה ממספרם שנה קודם לכן

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חומת ברלין מול שער ברנדנבורג
צילום: אי־פי

מספר שיא של בריטים השיגו אזרחות גרמנית ב-2016, לאחר שבריטניה החליטה לעזוב את האיחוד האירופי, כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה הפדרלית בגרמניה.

הרשויות בגרמניה העניקו אזרחות ל-2,865 בריטים בשנה שעברה, לעומת 600 בלבד ב-2015, לפי הנתונים שפרסמה היום הלשכה. רק 3.9% מהבריטים שחיים בגרמניה עשר שנים או יותר ביקשו אזרחות מקומית, לפי הנתונים, מה שמעיד כי ככל הנראה צפוי מספר מבקשי האזרחות לעלות עוד יותר לאחר הברקזיט.

אף שבריטניה צפויה לצאת מהאיחוד האירופי רק במארס 2019, הזינוק במספר המבקשים מראה כי בריטים רבים לא מוכנים לחכות כדי לראות באילו תנאים תצא בריטניה מהאיחוד. חוסר הוודאות לגבי מעמדם העתידי של בריטים שחיים ועובדים במדינות אחרות באיחוד התגבר בעקבות הבחירות בבריטניה. בבחירות, שהוקדמו על ידי ראש הממשלה תרזה מיי בניסיון לחזק את עמדתה, איבדה מפלגת השמרנים בראשותה את הרוב ימים ספורים לפני שהמגעים לגבי הברקזיט אמורים להתחיל.

האיטלקים היו היחידים מבין הכלכלות הגדולות באירופה שעלו על הבריטים במספר הבקשות לדרכונים גרמניים – 3,597. מבין 110,400 זרים שקיבלו אזרחות גרמנית בשנה שעברה, הקבוצה הגדולה ביותר היתה של טורקים, ואחריהם פולנים, אוקראינים, קוסוברים ורומנים. הבריטים דורגו במקום העשירי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום