חמש המניות שאחראיות לנפילה הפתאומית בנאסד"ק

מניותיהן של ענקיות כמו אפל ומיקרוסופט צנחו בימים האחרונים ב-6.5% בנאסד"ק; אנליסטים: "זה היה צריך לקרות מזמן בהתחשב בביצועי היתר שלהן"

לוגו בלומברג
בלומברג
ק
לוגו בלומברג
בלומברג

כשמנסים להבין את הנפילה המתמשכת במדדי הטכנולוגיה בוול סטריט, מבינים שלא כל המניות נבראו שוות. חמישה שמות בלבד אחראים על כמעט 75% מהנפילה במדד נאסד"ק בימים האחרונים. המדד רשם ירידה של יותר מ-2% מאז 7 ביוני, בזמן שדאו ג'ונס ו-S&P 500 נותרו כמעט ללא שינוי.

לרוב הירידה אחראיות ענקיות הטכנולוגיה אפל, מיקרוסופט ואלפבית (החברה האם של גוגל), שנפלו ב-6.5%. ביחד עם פייסבוק ואמזון, מהוות חמש החברות יותר מ-30% מהמדד.

להשוואה מפורטת של הביצועים למניות אחרות במדד נאסד"ק לחצו כאן

הירידה הזו "היתה צריכה לקרות כבר מזמן, בהתחשב בביצועי היתר המוגזמים של מניות הטכנולוגיה", כתב האנליסט מייקל וילסון ממורגן סטנלי במכתב ללקוחות ביום שני. מניית אפל, שרשמה את הירידה החדה ביותר בימים האחרונים, עדיין גבוהה ב-25% לעומת רמתה בתחילת השנה, מה שנותן לה מרחב להמשיך וליפול. אבל אף שווילסון צופה כי הירידה תימשך בטווח הקצר, הוא לא סבור שמניות הטכנולוגיה הגיעו עדיין לשיאן. "אנחנו נהיה מופתעים אם זה יהיה הסוף, בהתחשב בגידול החד מאוד ברווחים שאנחנו עדים לו", כתב.

אנליסטים סבורים כי מניות הטכנולוגיה יהיו תלויות כעת בתחזית הכלכלית. ואם המצב יימשך, מניות הפיננסים ירוויחו מכך. "אם אווירת 'זהבה ושלושת הדובים' הנוכחית תימשך בכלכלה, הטכנולוגיה ומניות צמיחה אחרות ימשיכו לרשום ביצועי יתר, על אף הירידות של הימים האחרונים", כתבו אנליסטים מגולדמן סאקס, בהובלת דיוויד קוסטין. "עם זאת, אם משקיעים ישנו את הציפיות שלהם לאינפלציה ומדיניות הבנק הפדרלי כך שיתאימו לאופטימיות שמגלם מדד S&P 500, הדבר יוביל לביצועי יתר של מניות הפיננסים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker