בעקבות תמיכתו של קולין פאואל: אובמה מוביל ב-8%

לפי סקר רויטרס, תמיכת שר החוץ לשעבר הגדילה את הפער בין אובמה למקיין; אובמה עושה פסק זמן ומבקר סבתו בהוואי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, ברק אובמה, מגדיל את הפער בסקרים מיריבו הרפובליקאי ג'ון מקיין - סקר סוכנות הידיעות רויטרס, שהעניק לו רק לפני שבוע יתרון של כ-4%, מצביע כעת על כך שאובמה מוביל ב-8% עם 50% תמיכה, מול 42% למקיין. ג'ון זוגבי, ראש מכון המחקר "זוגבי" שאחראי על הסקר העריך כי אחוזי התמיכה במועמד הדמוקרטי אף יגדלו לקראת הבחירות.

מנתוני הסקר, היתרון לאובמה נובע משיעור תמיכה גבוה יותר בקרב מצביעים שאינם מזוהים עם מפלגה כלשהי, בקרב נשים, היספנים, קתולים ואף רפובליקאים, ככל הנראה בעקבות הודעת התמיכה של קולין פאואל, שר החוץ הרפובליקאי לשעבר, שכיהן תחת הנשיא הנוכחי ג'ורג' בוש.

"ייתכן שאנו חוזים ב'אפקט פאואל'", אמר זוגבי. "זו לא היתה הבעת תמיכה בלבד, זו היתה הצהרה בעלת משמעות רצינית". זוגבי הוסיף כי בהשוואה למועמד הדמוקרטי במערכת הבחירות הקודמת, ג'ון קרי, הנתונים לזכותו של אובמה טובים ומרשימים יותר. "אבל צריך לזכור ששבועיים הם כמו נצח בפוליטיקה".

זו הפעם הראשונה על פי הסקר של רויטרס ומכון זוגבי, הנחשב לאחד הסקרים האמינים בארה"ב, שאובמה חוצה את יתרון ה-6%. סקרים אחרים הצביעו באחרונה על צמצום הפער על ידי מקיין, אולם ככל הנראה סכומי הכסף האדירים שהצליח אובמה לגייס ומוצאים כעת על פרסום, הצליחו להעניק לו יתרון נוסף על המועמד הרפבוליקאי.

בינתיים, אובמה הודיע כי הוא נוטש באופן זמני את מסע הבחירות שלו, כדי לנסוע אל סבתו בהוואי שמצבה הבריאותי הידרדר. "מצבה מוגדר קשה", סיפר אחד מעוזריו של המועמד הדמוקרטי, רוברט גיבס. הסבתא, מדלין דנהאם בת 86, סייעה בגידולו של אובמה והשתמשה במשכורת שקיבלה מהבנק בו עבדה כדי לממן את לימודיו של נכדה בבית ספר פרטי.

גיבס הוסיף כי מדובר באחת הדמויות המשמעותיות ביותר בחייו של אובמה, וכי בכמה מנאומיו הוא הדגיש זאת והסביר כי מדובר באשה שהשקיע בו את כל מה שרק יכולה היתה להשקיע. בעקבות ההחלטה, הוא יוותר על אירועים מתוכננים במדיסון שבוויסקונסין, ובדה-מוין שבאיווה, וישוב בסוף השבוע למסלול המתוכנן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker