ממשל טראמפ יחשוף השבוע תוכנית שתאפשר למפעלים לזהם יותר

בניסיון לעודד את הייצור האמריקאי, צפוי ממשל טראמפ לחשוף השבוע תוכנית שתפחית ברגולציה על פליטת מזהמים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

ממשל טראמפ מתכוון לחשוף השבוע תוכנית לצמצום הרגולציה שלדעת הנשיא מכבידה על צמיחת הייצור בארה"ב. גורם רשמי בממשל אמר כי התוכנית החדשה עשויה להשפיע על חוקי איכות הסביבה, חוקי בטיחות וגיהות וחוקי עבודה.

משרד המסחר האמריקאי צפוי לפרסם השבוע את המלצותיו אחרי שלושה חודשים של בחינת הסוגיה עם בכירי התעשייה האמריקאית בניסיון להפחית מהנטל על מפעלים. גורם רשמי בממשל טראמפ עם ידע בנושא אמר כי הכללים הנוקשים של הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה יהיו במוקד ההמלצות החדשות, כפי שאמר בחודש שעבר שר המסחר האמריקאי, ווילבור רוס, בראיון לרויטרס.

ארה"ב טנסי מפעל פולקסווגן

למשרד המסחר הוגשו 171 הצעות של חברות וקבוצות לובי במגזר הייצור, שחלק גדול מהן כללו ביקורת על מגבלות זיהום האוויר שבהן נדרשים לעמוד מפעלים חדשים. בדו"ח שיפרסם השבוע משרד המסחר ינותחו ההצעות האלה. "יזוהו בעיות רבות ויוצעו דרכים לפתרונן באופן אחראי", אמר הגורם שסירב להזדהות בשמו. ככל הנראה, התוכנית תתמקד בתקנות רבות שאושרו על ידי קודמו של טראמפ בתפקיד, הנשיא ברק אובמה.

אחת מהבקשות החוזרות של התעשייה היתה כי ממשל טראמפ ידחה את התוכנית לצמצום פליטת מזהמים במסגרת חוק האוויר הנקי. כמה קבוצות לובי טענו כי כך ניתן יהיה להסיר את המכשולים להקמת מפעלים חדשים. בנוסף, נטען כי חוק האוויר הנקי כולל חפיפה בין סעיפים וסתירות פנימיות, מה שמקשה על יישומו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker