לוגו בלומברג
בלומברג

בכל הקשור לאספקת גז טבעי, איחוד האמירויות זקוק לקטאר יותר ממה שהיא זקוקה לו.

איחוד האמירויות הצטרף השבוע לסעודיה בניתוק הקשרים עם קטאר באוויר, בים וביבשה, והאשים את קטאר העשירה בגז בתמיכה בארגוני טרור קיצוניים. אחד הצעדים הראשונים שנקטה ממשלת איחוד האמירויות בעקבות המהלך היה מניעת הגישה לאתר חברת התעופה קטאר אירווייז בגבולותיה.

אבל איחוד האמירויות, שתלוי ביבוא גז טבעי כדי לייצר מחצית מאספקת החשמל שלו, נמנע מסגירת צינור הגז מקטאר, שלה מאגר הגז הטבעי השלישי בגודלו בעולם. בלי עורק האנרגיה הזה, גורדי השחקים הנוצצים של דובאי יוחשכו בשל מחסור בחשמל, אלא אם האמירויות ימצאו מחליף לגז הקטארי.

הגז הקטארי ממשיך לזרום כרגיל לאיחוד האמירויות ולעומאן באמצעות צינור גז, ואין שום אינדיקציה לכך שהאספקה תשובש, לפי אדם בעל מידע בנושא שביקש להישאר בעילום שם משום שהמידע אינו חשוף לציבור. חברת דולפין אנרג'י מאבו דאבי, שמפעילה את צינור הגז, סירבה להגיב.

מלבד שימור אספקת הגז מקטאר, איחוד האמירויות ריכך ביום רביעי את המאמץ לבודד את השכנה הקטנה. רשות נמל הנפט באבו דאבי, בירת האמירויות, הסירה את המגבלות על מיכליות בינלאומיות ששטו לקטאר או תיכננו לשוט לשם. הסרת המגבלה נעשתה יום אחד בלבד אחרי ההודעה. הרשות ממשיכה לאסור על ספינות מקטאר להיכנס לנמלים באבו דאבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker