יו"ר יאהו דוחה האשמותיו של המשקיע קארל אייקאן בנוגע לאי קבלת הצעת הרכש של מיקרוסופט

רוי בוסטוק: "יאהו פתוחה לקבלת הצעה במחיר הנכון"

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

יו"ר יאהו, רוי בוסטוק, דחה את ההאשמות של המשקיע המיליארד קארל אייקאן, לגבי כך שהחברה נהגה בחוסר היגיון, לדעתו, בכך שסירבה לקבל את הצעת הרכש של מיקרוסופט, בגובה 47.5 מיליארד דולר. בוסטוק אמר כי יאהו נשארה פתוחה לקבלת הצעת רכש במחיר הנכון.

על אף כוונותיו של המשקיע אייקאן להחזיר את יאהו לדיונים מול מיקרוסופט, ענקית התוכנה בעצמה לא הראתה סימנים שהיא מוכנה לשוב ולדון בהצעת הרכש. דובר מיקרוסופט סירב להגיב לצעדיו של אייקאן, וטען כי החברה "המשיכה הלאה".

אייקאן דיווח כי רכש 59 מיליון מניות של יאהו, וכי הוא מחפש את אישור נציבות הסחר הפדרלית לרכוש מניות של יאהו בשווי 2.5 מיליארד דולר, ולהחזיק ב-6% ממניות החברה. עוד אמר אייקאן כי מספר בעלי מניות נוספים ביאהו עודדו אותו לפתוח במאבק השליטה.

בוסטוק ענה במכתב לאייקאן ואמר כי טענותיו של אייקאן "משקפות אי הבנה משמעותית בעובדות הנוגעות להצעת מיקרוסופט ובבחינת ההצעה ובתשובה שניתנה למיקרוסופט על ידי הדירקטוריון".

בוסטוק פירט את מאמציה של יאהו במשא ומתן עם מיקרוסופט, אותם מאמצים אשר הובילו לפגישה בין ג'רי יאנג וסטיב בלמר ב-3 במאי. לאחר הפגישה, משכה מיקרוסופט את הצעת הרכש לאחר שיאנג התעקש שהצעה כזו תתקבל רק אם תעמוד על 37 דולר למניה.

עוד אמר בוסטוק: "אין אנו מאמינים כי היה זה משרת את האינטרסים של בעלי המניות ביאהו לאפשר לך ולמועמדיך לדירקטוריון להשתלט על יאהו בשביל למכור את החברה לרוכש פוטנציאלי לשעבר, אשר אמר במפורש כי המשיך הלאה".

בוסטוק הוסיף כי יאהו עדיין בוחנת את האפשרויות האסטרטגיות שלה וכי אף אחת מהאפשרויות האלה לא תשלול עסקה עם יאהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker