לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

כלכלת השיתוף צברה פופולריות בכל העולם בשנים האחרונות, אך הסינים לקחו אותה צעד נוסף והרחיבו אותה לתחומים שונים ומגוונים.

אחרי שמלחמה קשה מול המתחרות המקומיות הבריחה את אובר מהשוק הסיני, ושפע של חברות שיתוף אופניים הציפו את הרחובות בזוגות אופניים ללא שימוש, מגיעים סטארט-אפים לשיתוף של כמעט כל דבר - ממטריות ועד למערבלי בטון.

“אחרי כל השנים, סין סוף כל סוף מאמצת את השורשים הקומוניסטים שלה", אומר אנדי טיאן, יזם ומייסד משותף של חברת אסיה אינוויישן גרופ בבייג'ין. "זאת תמצית הקומוניזם: שיתוף קהילתי". עם זאת, הוא מוסיף: "אבל אין ספק שזוהי בועה. יתכן שהיא החלה במשהו חיוני, אבל האם באמת אפשר לשתף כל דבר?"

יזמים סינים כמו שו מין חושבים שכן. במארס, היזם הסדרתי מהעיירה ג'יאשינג שבמחוז ז'ג'יאנג במזרח סין, הקים שירות לשיתוף כדורי סל, לאחר ששמע חברים מתלוננים כמה לא נוח להם לשאת ביד כדורסל ממקום למקום. השירות מאפשר לשכור כדורים מלוקרים במכונות אוטומטיות במגרשי כדורסל ברחבי סין. כל שעל המשתמשים לעשות הוא לסרוק קוד שנמצא על הלוקר במצלמת הסמארטפון, ולשלם יואן אחד (15 סנט). בנוסף, יש להשאיר פיקדון של 10 דולר, אלא אם אותו משתמש קיבל דירוג גבוה בססמי קרדיט (Sesame Credit), מערכת הדירוג החברתית שפיתחה חברה השייכת לעליבאבא.

"בטווח הארוך, יתכן שיהיה משתלם יותר לקנות מאשר לשכור כדור", אומר שו. "אבל אנחנו חושבים שמשתמשים סינים יהיו מוכנים לשלם קצת יותר על נוחות". החברה שלו, ז'ולגצ'יו, גייסה החודש כ-1.4 מיליון דולר מקרן הון הסיכון הסינית מודרן קפיטל.

מאחורי גל חברות השיתוף האלה עומדים עודפי כסף ולדברי מבקרי התופעה גם מחסור ברעיונות טובים. חברות הון סיכון בסין השקיעו 31 מיליארד דולר ב-2016, עליה של כמעט 20% לעומת השנה הקודמת, לפי דו"ח של KPMG. חלק גדול מהסכום הזה הושקע בחברות שיתוף.

לא כל החברות זכו להצלחה מיידית. מוליסן, שירות השכרת מטריות שהקים היזם שן וואיוואי, מתקשה להגיע לרווח. הוא משכיר מטריות ל-12 שעות מתחנות השכרה וסובל מבעיות כמו גנבות. לדברי שן, הציבור יבין בסופו של דבר את היתרונות הסביבתיים שבהשכרת מטריות. "לכולם יש הרבה מטריות בבית, אבל הן אף פעם לא אצלנו כשאנחנו באמת זקוקים להן", אומר שן. "אם נצליח, המשתמשים שלנו לא יצטרכו לקנות יותר מטריות".

ישנן חברות שפונות לנישות מאוד מסוימות, כמו דואולה משנחאי, שמקשרת בין אתרי בניה למערבלי בטון ומפעילי מערבלי בטון. אחרות פונות לבסיס רחב יותר של משתמשים, כמו שלל חברות שצצו באחרונה לשיתוף מטענים לטלפונים. שלוש החברות המובילות לשיתוף מטענים גייסו כבר יותר מ-127 מיליון דולר ממשקיעים.

מערכות התשלומים החדשניות למובייל בסין הופכות את השיתוף למשהו קל ופשוט. ממשלת סין רואה בתחום הזה הבטחה גדולה. היא מעריכה כי עסקות בשווי 500 מיליארד דולר בוצעו על ידי חברות שיתוף, וצופה כי המגזר הזה יהיה אחראי ל-10% מהתמ"ג של סין עד 2020.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker