לאחר שנסק לשיא של כמעט 2,800 ד' - ביטקוין צלל לפתע ב-12% ומחק כל עליות היום

המטבע הווירטואלי קפץ מוקדם יותר היום ביותר מ-12% בעקבות ביקוש ער באסיה ■ רק לפני חמישה ימים הגיע ערכו לראשונה ל-2,000 דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביטקוין
ביטקויןצילום: רויטרס
סוכנויות הידיעות

ערך המטבע הדיגיטלי ביטקוין נסק ביום חמישי ביותר מ-12% לרמתו הגבוהה מעולם - 2,791.7 דולרים - בטרם שב וצנח תוך מחיקת כל עליות היום.

העליות במהלך היום, שנרשמו בעקבות ביקוש איתן באסיה, הביאו את הזינוק בערך ביטקוין מתחילת החודש ליותר מ-100%, לפי נתוני קוינדסק (CoinDesk).

עם זאת, המטבע הדיגטלי - שיצא לו שם כתנודתי ביותר - צלל לפתע בהמשך היום ביותר מ-320 דולרים (כ-11.5%) תוך מחיקת כל העליות של היום, ונסחר כעת במחיר של כ-2,470 דולרים, ירידה יומית של 0.2%.

במחיר השיא אליו טיפס היום, ביטקוין השלים זינוק של יותר מ-45% תוך שבוע וקפיצה של למעלה מ-180% מתחילת 2017.

מוקדם יותר היום, כאשר ביטקוין זינק, היה המטבע הדיגיטלי בדרכו לעלייה יומית 27 מתוך 30 הימים האחרונים, תקופה שבמהלכה הוסיף לערכו 130%.

ערך ביטקוין חצה ביום ראשון לראשונה את רף ה-2,000 דולר, והזינוק צבר תאוצה מאז יום שלישי, על רקע חדשות כי קבוצת דיגיטל קורנסי, המייצגת 56 חברות ב-21 מדינות, הגיעה להסכם בעניינו בוועידת קונצנזוס 2017 בניו יורק.

לפני כשבוע זינק הביטקוין קרוב ל-1,900 דולר, על רקע דיווחים על שערוריות פוליטיות בארה"ב ובברזיל, שגרמו למשקיעים לחפש מקלט. לעליה תרמה גם החלטתה של יפן להתיר את השימוש במטבע כאמצעי תשלום חוקי, אשר הובילה לעלייה בפופולריות של המטבע ביפן.

ביטקוין הוא מטבע וירטואלי, קריפטוגרפי (מוצפן) ומבוזר. הוא קיים רק ברשת האינטרנט ואינו קשור לשום ממשלה או בנק מרכזי, ובכך אינו נתון לשליטה או לבקרה של גורמים ממשלתיים בעולם. הוא מבוסס על טכנולוגיית הצפנה מתוחכמת שנקראת בלוקצ'יין, אשר נועדה לאמת אותו ולהגן עליו. הוא נוצר ומתקיים בין כל המשתתפים ברשת ביטקוין. הביטקוין אינו מוחשי — אין שום קובץ שניתן להצביע עליו ולומר, זהו ביטקוין. העדות היחידה לקיומו של המטבע היא החתימה הדיגיטלית הייחודית לכל עסקה שנעשית במטבע.

מחזור המסחר היומי בביטקוין מגיע למאות מיליוני דולרים. מספר העסקות היומי בביטקוין בשלושת החודשים האחרונים נע בין 211 אלף ל-365 אלף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker