בחירות בארה"ב: הקרב הוכרע על ידי מדינות מפתח

אובמה הוביל בסקרים הלאומיים;

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

מרבית הסקרים המעודכנים ביותר ניבאו לקראת סגירת הקלפיות הפרש של 6%-12% לטובת הסנאטור ברק אובמה - הפרש משמעותי עבור היום האחרון של הבחירות. כך אפילו הסקר של רשת הטלוויזיה פוקס ניוז, בעלת הנטייה הרפובליקנית, אשר עד לפני יומיים עוד העניקו יתרון של 5% לסנאטור ג'ון מקיין - בניגוד מוחלט לכל הסקרים האחרים.

בנוסף, שיעור ההצבעה בארה"ב הוא היסטורית מהנמוכים בעולם, כך שהתנודות בסקרים יכולות להיות חדות מאוד. עם זאת, הבחירות האלה צפויות להיות בחירות שיא במונחי מספר ושיעור מצביעים, כפי שמעידים תורים ארוכים בחלק מהקלפיות, ושיעורי שיא של הצבעות מוקדמות.

לא רק המושב בבית הלבן עמד להכרעה - בחירות התקיימו גם בשני בתי הקונגרס. 35 מקומות בסנאט עומדים לבחירה מחדש וצפויים לשנות את מערך הכוחות בסנאט. כיום ישנם 49 סנאטורים רפובליקאים, 49 סנאטורים דמוקרטים ו-2 עצמאים, המצביעים לרוב עם הדמוקרטים. הדבר מעניק לדמוקרטים יתרון קטן בעת הצבעות בסנאט, אך היום מעריכים הסקרים כי הכף תטה חזק לכיוון הדמוקרטים, בייחוד כיוון ש-23 מהמקומות העומדים לבחירה מחדש הם רפובליקאים, המעניקים הזדמנות של רוב לדמוקרטים.

כל 435 המושבים בבית הנבחרים יעמדו לבחירה מחדש היום. כיום ישנם 235 נציגים דמוקרטים, 199 רפובליקאים, ומושב ריק אחד. להשגת רוב דרושים 218 נציגים. לפי הערכות, הדמוקרטים צפויים להגדיל את יתרונם בבית הנבחרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker