קיצוצי טראמפ מכווצים את עסקי סיסקו; תפטר 1,100 עובדים; שוויה נחתך ב-12 מיליארד ד'

יצרנית ציוד רשתות התקשורת הגדולה בעולם הזהירה כי רווחיה והכנסותיה יהיו נמוכים מהצפוי ברבעון הנוכחי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

סיסקו, יצרנית ציוד רשתות התקשורת הגדולה בעולם, הזהירה אמש כי רווחיה ובהכנסותיה יהיו נמוכים מהצפוי ברבעון הנוכחי, בין השאר בשל קיצוצים בתקציבי משרדי הממשלה בארה"ב, שאחראים על נתח גדול מעסקיה.

החברה האמריקאית גם הודיעה על כוונתה לפטר 1,100 עובדים נוספים על רקע הגברת מאמציה להעתיק את מוקד פעילותה מתחום החומרה לתחום התוכנה.

מניית סיסקו צללה ביותר מ-7% במסחר בוול סטריט, וכתוצאה מכך נחתך ושווי השוק של החברה ביותר מ-12 מיליארד דולר.

סיסקו הזהירה כי הכנסותיה צפויות להתכווץ ב-4% עד 6% ברבעון הנוכחי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - החרפה לעומת ירידה של 1% בהכנסות ברבעון הראשון של 2017. ירידה בשיעור שצופה סיסקו משמעה הכנסות רבעוניות של 11.9-12.1 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 12.5 מיליארד דולר.

צילום: ALBERT GEA/רויטרס

בשורה התחתונה, צופה החברה לרשום ברבעון הנוכחי רווח של 60-62 סנט למניה - לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 62 סנט למניה.

סמנכ"לית הכספים של סיסקו, קלי קריימר, אמרה בראיון לאתר החדשות "מרקטווץ'" כי עסקיה הנרחבים של סיסקו עם הממשל הפדרלי אמנם אחראים לכאחוז אחד בלבד מתוך הירידה הצפויה של 4%-6% בהכנסות ברבעון הנוכחי, אולם הם בכל זאת "דרמטיים" כדבריה.

פיטורים נוספים

בעקבות תחזית ההכנסות המאכזבת, הודיעה סיסקו גם על כוונתה לפטר 1,100 עובדים נוספים. סבב הקיצוצים החדש מצטרף לתוכנית ארגון מחדש שעליה הודיעה החברה באוגוסט, אשר במסגרתה אמרה החברה כי תקצץ 5,500 משרות, או 7% מכוח העבודה שלה באותה עת, חלקן גם בישראל.

ההשפעה של המהלך על מרכז הפיתוח של סיסקו בישראל עוד לא ברורה, ובחברה סירבו להגיב לפניית TheMarker. סיסקו מעסיקה בישראל כ-1,500 עובדים, 1,000 מהם במרכז הפיתוח שלה בירושלים המבוסס על רכישת NDS ב-2012 תמורת 5 מיליארד דולר. לפני שבועיים דיווחנו על כוונת החברה לפטר כמה עשרות עובדים מפעילות NDS, שעיקרה פיתוח מוצרים להצפנת ממירים ושידורי טלוויזיה.

נכון לסוף ינואר, בעיצומו של סבב הקיצוצים הקודם, מנה כוח העבודה העולמי של סיסקו כ-72 אלף בני אדם.

מנכ"ל סיסקו, צ'אק רובינס, מנסה להעתיק את מוקד פעילות החברה מתחום החומרה לתחומי התוכנה והשירותים. המאמצים נושאים פרי בתחומים כמו אבטחת מידע, אולם סיסקו ממשיכה לסבול מחולשה בביקוש בעסקי הליבה שלה בתחום ציוד הרשתות.  

ברבעון הראשון של השנה רשמה סיסקו תוצאות שעלו על תחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח נקי של 2.52 מיליארד דולר, או רווח של 50 סנט למניה, לעומת רווח של 2.35 מיליארד דולר, או רווח של 46 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 60 סנט למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

הכנסות סיסקו בתקופה המדווחת הסתכמו ב-11.94 מיליארד דולר, ירידה של 0.5% לעומת הרבעון הראשון של 2016, אך מעט מעל לתחזית האנליסטים למכירות של 11.89 מיליארד דולר.

תגובות