סנדיסק עקפה את תחזיות האנליסטים; הרווח הגולמי ממוצרים ממשיך להישחק; המניה מזנקת ב-2% במסחר לאחר הסגירה

ההכנסות צמחו ב-15% ל-827 מיליון דולר תחת רווח פרופורמה של 72 מיליון דולר

אלי שיצר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי שיצר

לאחר רבעון ראשון קשה, שבו נאלצה לחתוך את מחיריה בשל החולשה בשוק הפלאש (זיכרון בלתי נדיף), ולאחר שפירסמה תחזית מאכזבת לרבעון השני של 2007, עקפה היום סנדיסק את התחזיות המונמכות שנתנה לרבעון השני - ומנייתה מתחזקת בכ-2% בוול סטריט במסחר שלאחר הנעילה.

רווח הפרופורמה שמנכה הפחתות שנחשבות לחד פעמיות, כדוגמת אופציות והפחתות חשבונאיות בגין רכישות, הסתכם ב-72 מיליון דולר או 30 סנט למניה. להבדל ברווח הפרופורמה תרמו מחיקות חשבונאיות המיוחסות למחקר בתהליך בגין רכישת אם-סיסטמס, שהושלמה בנובמבר 2006.

הכנסותיה של סנדיסק התפלגו כך: 720 מיליון דולר ממכירות מוצרים ועוד 107 מיליון דולר הכנסות מתמלוגים על שימוש של חברות מתחרות בטכנולוגיות מתוצרתה. שיעור הרווח הגולמי בגין המוצרים של החברה נחתך בחצי ברבעון הראשון ל-16.2% לעומת 32.4% ברבעון המקביל.

התחזית הממוצעת של 18 אנליסטים המסקרים את החברה לרבעון הראשון של 2007 הצביעה על צפי הכנסות של 793 מיליון דולר בשורה העליונה ועל רווח פרופורמה של 15 סנט למניה.

בחודשים האחרונים חלה עלייה במחירי מוצרי הפלאש הנובעת בחלקה מהביקושים הגוברים למוצרי הסלולר החכמים ובהם ה-iPhone. מניית סנדיסק נמצאת בתקופה האחרונה במומנט חיובי ומאז סוף מאי הספיקה לזנק ב-31%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker