גוגל והמתחרה הגדולה אובר ישתפו פעולה בפיתוח מכונית ללא נהג

וויימו, חטיבת פיתוח המכונית האוטונומית של גוגל, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם ליפט, שירות שיתוף הנסיעות השני בגודלו בארה"ב

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

המרוץ להשלמת הפיתוח ותחילת השיווק לציבור של המכונית האוטונומית מתגבר, ושתיים מהשחקניות הבולטות בתחום בעמק הסיליקון משלבות ידיים.

וויימו, חטיבת המכוניות האוטונומיות של החברה האם של גוגל, חתמה על הסכם שיתוף פעולה על חברת שירות הנסיעות ליפט, כך טוענים שני גורמים שביקשו להישאר בעילום שם. במסגרת ההסכם, שתי החברות ישתפו פעולה בהפצת טכנולוגיה אוטונומית, בפיילוטים ובפיתוח. בליפט ובוויימו אישרו את דבר ההסכם.

וויימו. החטיבה הופרדה מאלפאבית כדי להצניע את נתוניה הפיננסיים
וויימו. החטיבה הופרדה מאלפאבית כדי להצניע את נתוניה הפיננסייםצילום: Eric Risberg/אי־פי

"לוויימו יש כיום את הטכנולוגיה הטובה ביותר לנסיעה ללא נהג, ושיתוף פעולה איתם יזרז את החזון המשותף שי שיפור החיים וקידום התחבורה הכי טובה בעולם", אמרה דוברת ליפט בהודעה מטעמה.

דובר וויימו אמר: "החזון והמחויבות של ליפט לשיפור התנועה בערים יסייע לטכנולוגיית הנסיעה ללא נהג של וויימו להגיע ליותר אנשים".

השותפות ממחישה את הטבע הנזיל של היחסים בתחום הנהיגה האוטונומית. חברות טכנולוגיה, יצרניות רכב, יצרניות רכיבים ועשרות שחקנים נוספים בשוק רוצים נתח משוק המכוניות האוטונומיות, שלהערכת רבים יגיע בסופו של דבר להיקף של מיליארדי דולרים. בניסיון להשיג יתרון על פני המתחרים, שחקנים רבים השוק הזה יוצרים בריתות עם שחקנים אחרים – ולפעמים מחליפים את הבריתות האלה.

העסקה בין ליפט לוויימו מציבה תחרות לאובר, חברת שיתוף הנסיעות הגדול בעולם, שנאלצת להתמודד באחרונה עם בעיות משפטיות ועם טענות על יחסים עכורים במטה של החברה.

ליפט נמצאת במקום השני בתחום שיתוף הנסיעות בארה"ב בפער גדול מאובר, ושתי החברות הן יריבות מרות. בנוסף, וויימו תובעת את אובר וטוענת כי החברה גנבה ממנה מידע הקשור לפיתוח מכוניות אוטונומיות.

הפרטים המדויקים על ההסכם בין שתי החברות נותרו חסויים. שתי החברות סירבו להגיב לשאלה אם ציבור הלקוחות יהנה בקרוב מפירות ההסכם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker