טויוטה צופה ירידה של 20% ברווח התפעולי

ענקית הרכב היפנית רשמה בשנה שעברה צניחה של 30% ברווח התפעולי. השנה חוזה החברה כי תרשום צניחה נוספת ברווח התפעולי בשל היחלשות הין וירידה במכירות בארה"ב

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה ביפן, חוזה כי הרווח התפעולי בשנת הכספים הנוכחית של החברה יירד בחמישית בשל גידול בהוצאות בניסיון להגדיל את המכירות בארה"ב ושל השפעת התחזקות הין.

תחזיות החברה מצביעות על ירידה שנתית שנייה ברציפות ברווח על רקע פרסום נתונים שמצביעים על היחלשות במגמת העלייה הקבועה בביקוש למכוניות בארה"ב. הירידה ברווחים עשויה גם להציב אתגר ליצרנית המכוניות השנייה בגודלה בעולם בתקופה שבה יש גידול משמעותי בהוצאות המחקר והפיתוח של טכנולוגיות חדשות כמו נהיגה אוטונומית ובינה מלאכותית.

מפעל טויוטה ביפןצילום: AP

לפי הודעת טויוטה היום, הגידול בהכנסות של החברה מאט, מה שגורם לכך שהיא תאלץ לתעדף השקעות כדי לשמור על רווחיות. החברה לא ציינה באילו תחומים היא תעדף את השקעותיה.

לפי תחזיות החברה, הרווח התפעולי שלה יירד בשנת הכספים שתסתיים במארס ל-1.6 טריליון ין (14.06 מיליארד דולר). בשנת הכספים הקודמת שהסתיימה במארס 2017, ירד הרווח התפעולי של החברה ב-30% בשל התחזקות הין.

"בעולם הספורט, שנתיים רצופות של ירידה ברווחים היו נחשבות לרצף הפסדים. ואני שונא להפסיד", אמר נשיא טויוטה, אקיו טויודה, בתדריך שמסר עם פרסום התוצאות.

החברה אמרה כי תוכנית הקיצוצים שהוצגה בסוף השנה שעברה והתמקדות במכירת כלי רכב גדולים יותר תסייע לה לשפר את הרווחיות.

טויוטה חוזה כי מכירות החברה והחברות הבנות שלה יסתכמו השנה ב-10.25 מיליון כלי רכב, נתון דומה לשנת הכספים הקודמת. המכירות בצפון אמריקה, השוק הגדול ביותר של טויוטה, צפויות לרדת ב-0.6% ל-2.82 מיליון כלי רכב.

החברה אמרה כי הוצאות המו"פ שלה יגיעו השנה ל-1.05 טריליון ין, כ-4% מהכנסות החברה. הוצאות המו"פ של החברה קרובות לרמות השיא. "בהתחשב בגודלה של טויוטה, אנחנו חייבים להיות מסוגלים להוציא הרבה על מו"פ. זו הדרך היחידה שבה נוכל לשמור על שגשוג", אמר טויודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker