רפורמת המס של טראמפ תקל על עסקים משפחתיים, קרנות גידור - ואימפריית הנדל"ן שלו

לפי דיווחים, ההורדה הדרמטית במס שעליה צפוי נשיא ארה"ב להכריז היום לא תכלול רק תאגידים, אלא סוגים שונים של חברות שכיום משלמות מס של עד כ-40%

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: Paul Sancya/אי־פי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי לפרסם היום את עיקרי רפורמת המס שלו. לפי דיווחים, התוכנית תכלול הורדה משמעותית של מס חברות ל-15% - וההורדה תחול לא רק על תאגידים, אלא גם על חברות קטנות שכיום משלמות את המס כמס הכנסה אישי – החל מעסקים משפחתיים קטנים מאוד ועד עסקים גדולים כמו אימפריית הנדל"ן של טראמפ עצמו, לפי מקורות של מקורבים להצעת הרפורמה.

ההצעה תכלול גם העלאה בשיעור ניכוי המס ליחידים, שתגרום לירידה צנועה במס שמשלמים אנשים בעלי הכנסה בינונית, ותנסה לפשט את מילוי דו"חות המס. ההצעה זוכה להתנגדות של יזמים וסוכני נדל"ן שחוששים כי היא תפגע בחשיבות של הורדת המס שמזכה תשלום הריבית על המשכנתא. כמו כן, הצעד עשוי לגרום לפגיעה בניכויי מס אחרים, וזה עלול להיות בעייתי מבחינה פוליטית.    

נכון לאתמול בערב, התוכנית לא כללה את הבטחתו של טראמפ להקצות טריליון דולר לתשתית, לפי שני מקורות. התוכנית אינה כוללת את ההצעה של הרפובליקאים בבית הנבחרים להטיל מס משמעותי על יבוא - "התאמות מס גבול" - מס שיכול היה לגייס מיליארדי דולרים שיכלו לעזור לקזז את עלות קיצוצי המס.

הרפובליקאים צפויים לאמץ בחום את הסעיף העיקרי של התוכנית - הורדת מס החברות - על אף שהם יפעילו לחץ נגד הסילוק של סעיף התאמות מס גבול מהתוכנית. המס של 15% יחול גם על תאגידים, שמשלמים כיום 35% מס, וגם על חברות רבות מסוגים שונים שמכונות בארה"ב pass-through entities (ישויות משפטיות שהכסף עובר דרכן למשקיעים), כמו קרנות גידור או קונצרנים של נדל"ן, כמו זה של טראמפ, שכיום משלמות מס בשיעור אישי שיכול להגיע ל-39.6%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker