פוטנציאל למיזוג ענק בשוק הסלולר האמריקאי: דויטשה טלקום שוקלת לרכוש את ספרינט נקסטל

הרכישה תהפוך את טי-מובייל למפעילת הסלולר הגדולה בארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דויטשה טלקום, חברת הטלקום הגדולה באירופה, שוקלת להגיש הצעת רכש למפעילת הסלולר האמריקאית ספרינט נקסטל. בכך למעשה, עשויה להפוך חטיבת הסלולר, טי-מובייל, למפעילת הסלולר הגדולה בארה"ב - כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

הצעת הרכש האפשרית לספרינט נקסטל באה על רקע ניסיונותיה של דויטשה טלקום להגדיל את רווחיה בשווקים מחוץ לגרמניה. בשנים האחרונות הצטמקו הכנסותיה של דויטשה טלקום מחוץ לגרמניה, בשל התחרות החזקה והירידה במחירי השירותים הסלולריים. בשנת 2007, נבעו רק כ-50% מהכנסותיה של דויטשה טלקום מחוץ לגרמניה, לראשונה בתולדות החברה.

בשנה שעברה הוסיפה טי-מובייל יו.ס.איי 3.6 מיליון מנויים חדשים ורשמה הכנסות של 19.3 מיליארד דולר מפעילותה בארה"ב לעומת הכנסות של 17.1 מיליארד דולר ב-2006. בפברואר השלימה דויטשה טלקום את רכישתה של מפעילת הסלולר האמריקאית סאן-קום תמורת 1.6 מיליארד דולר, רכישה שהוסיפה לה 1.1 מיליו מנויים.

לפי ה"ג'ורנל", דויטשה טלקום החלה לשקול את רכישת ספרינט נקסטל לאחר שמחיר מנייתה של החברה נפל מתחת ל-10 דולר. החברה עשויה לנסות לנצל את התחזקות היורו מול הדולר ולהקדים את הגשת ההצעה, לדברי גורמים המקורבים לחברה.

ברבעון הרביעי של 2007 רשמה ספרינט נקסטל הפסד של 29.5 מיליארד דולר, על רקע אובדן לקוחות למתחרות גדולות יותר כמו AT&T ולאחר שנאלצה למחוק בפועל את מרבית שווייה של נקסטל, אותה רכשה ב-2005.

ספרינט איבדה 1.2 מיליון לקוחות לטובת חברות מתחרות ב-2007, על רקע תלונות מתמשכות על שירות הלקוחות בחברה ובעקבות בעיות טכניות קשות, אשר נובעות בחלקן מהמיזוג עם נקסטל. מאז רכישתה של נקסטל מנהלת ספרינט שתי רשתות במקביל, והדבר הוביל לשורה ארוכה של תקלות שהובילו לאובדן מנויים. שווי השוק של החברה נחתך ביותר מ-70% מאז רכשה את נקסטל באוגוסט 2005 תמורת 36 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker