בית המשפט בשיקאגו יגזור מחר את דינו של קונרד בלאק - המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט"

בלאק, שהורשע ביולי בארבעה סעיפי הונאה ושיבוש הליכים, עשוי לעמוד בפני עונש מאסר קצר באופן יחסי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

איל המדיה קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של "ג'רוזלם פוסט" שהורשע ביולי בארבעה סעיפי הונאה ושיבוש הליכים, עשוי לעמוד בפני עונש מאסר קצר יחסית כשבית המשפט בשיקגו יגזור מחר את דינו.

בלאק בן ה-62, שהואשם בגניבת 60 מיליון דולר מקופת הולינג'ר אינטרנשיונל, הורשע ביולי בשלושה סעיפים של הונאת דואר ובסעיף אחד של ניסיון לחבל בהליכי משפט, מתוך 13 סעיפי אישום שהוגשו נגדו. בין סעיפי האישום: הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב.

העונש המקסימלי על העבירות בהן הורשע בלאק הוא 35 שנה. יחד עמו הורשעו שלושה מנהלים בכירים שעבדו תחתיו בהולינג'ר, וכמוהו הואשמו בשימוש בלתי חוקי בכספי החברה.

לדברי גורמים המקורבים לבלאק, הוא צפוי לבקש מהשופטת להתחשב בשורת נסיבות מקלות, כמו היעדר הרשעות קודמות, ולגזור עליו עונש קל יחסית. בשיחות עם מקורביו, שצוטטו בטלוויזיה הקנדית, אמר בלאק כי תקופת המאסר תהיה "משעממת, אך נסבלת". בלאק, הטוען לחפותו, הכריז בעבר כי האישומים נגדו הם חלקו מציד מכשפות וטען כי כתב האישום נגדו "כל כך מלוכלך, שהוא נתלה על צווארי התובעים כמו אסלה".

לצורך הופעתו מחר בפני בית המשפט שכר בלאק את שירותיו של אחד מהיועצים המשפטיים הבכירים ביותר באמריקה, ג'פרי סטיינבק, שעמל בחודשים האחרונים על הנאום שיישא בלאק בפני השופטת כשיבקש ממנה להקל עליו בעת גזירת הדין. בשיחה עם סוכנות הידיעות בלומברג, אמר בלאק, כי הוא מתכוון לכתוב ספר על חוויותיו בכלא.

הולינג'ר, אותה הפך בלאק מחברת כרייה שולית לאימפריית מדיה, היא המו"לית של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של כמה עיתונים נוספים, בהם ה"דיילי טלגרף" הבריטי, ה"נשיונל פוסט" הקנדי וה"ג'רוזלם פוסט" הישראלי. בנובמבר 2004 מכרה הולינג'ר את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker