גרינספן: "כיביתי את מכשיר השמיעה שלי אחרי שטראמפ הזהיר מפני דולר חזק"

יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר על התבטאויות נשיא ארה"ב בגנות התחזקות המטבע האמריקאי: "איש לא יכול לגרום לדולר להתחזק או להיחלש בעזרת דיבורים"

סוכנויות הידיעות
אלן גרינספאן
אלן גרינספאןצילום: Bloomberg

יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר, אלן גרינספן, התייחס להתבטאויותיו האחרונות של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על כך שהדולר חזק מדי ביחס למטבעות אחרים בעולם, וכי כתוצאה מכך נפגעת הכלכלה האמריקאית.

בראיון היום לערוץ CNBC נשאל גרינספן מה חשב כאשר שמע את טראמפ מדבר בגנות דולר חזק. "כיביתי את מכשיר השמיעה שלי", היתה תשובתו.

גרינספן, אשר פרש מראשות הפד ב-2006 לאחר 19 שנים בתפקיד, נשאל בהמשך האם לדעתו יצליח טראמפ לגרום להיחלשות הדולר בהתבטאויותיו.

"בוא אנסח זאת כך. הדולר הוא מטבע בינלאומי שמחיר נקבע על פי התכנסות של כל הכוחות הפיננסים הגלובליים", אמר גרינספן. "איש לא יכול לגרום לו להתחזק או להיחלש בעזרת דיבורים - בין אם זה נשיא ארה"ב או כל אדם אחר שתבחרו".  

טראמפ משוחח עם עיתונאים בבית הלבן צילום: BRENDAN SMIALOWSKI/אי־אף־

בשבוע שעבר, אמר טראמפ בראיון לעיתון "וול סטריט ג'ורנל", "אני חושב שהדולר מתחזק יותר מדי, וזו אשמתי באופן חלקי משום שלאנשים יש אמון בי". שר האוצר של ארה"ב, סטיבן מנוצ'ין, אמר אחר כך בראיון לעיתון "פייננשל טיימס" כי טראמפ "לחלוטין לא" מנסה לגרום להיחלשות הדולר באמצעות התבטאויותיו.

הדולר זינק לשיא של 13 שנים לאחר נצחון טראמפ בבחירות לנשיאות בנובמבר, אולם מאז מחק חלק מהעליות שרשם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker