המועמד לנשיאות צרפת שרוצה להטיל מס הכנסה של 100% על העשירים

מועמד השמאל הרדיקלי, ז'אן-לוק מלנשון, הולך ומתחזק בסקרים לקראת הבחירות לנשיאות ביום ראשון; התחייב להגביל שכר המנכ"לים ולהעלות את שכר המינימום

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלנשון בעצרת השבוע
סוכנויות הידיעות

מועמד השמאל הרדיקלי בבחירות לנשיאות צרפת, ז'אן-לוק מלנשון, אמר כי אם ינצח בבחירות יקבע מס הכנסה בשיעור של 100% על כל הכנסה הגבוהה מפי 20 מהשכר הממוצע בצרפת (כלומר מעל ל-400 אלף יורו, או 425 אלף דולר), ויגביל את שכר המנכ"לים במדינה לסכום הגדול פי 20 מהמשכורת של העובד בעל השכר הנמוך ביותר בחברה שהם מנהלים.

שיעור המס העליון הנוכחי בצרפת הוא 45%, והעלאתו ל-100% תגביל בפועל את השכר המקסימלי בצרפת לרמה של 400 אלף יורו.

הבחירות לנשיאות צרפת יתקיימו ביום ראשון הקרוב, ומלנשון בן ה-65, נהנה בשבוע האחרון משיפור חד במצבו בסקרים. שיעור התמיכה בו נמצא כעת במרחק של אחוזים בודדים משני המועמדים המובילים (שעולים לסיבוב השני בבחירות), מועמדת הימין הקיצוני מרין לה פן, ומועמד המרכז, עמנואל מקרון.

מלבד הכבדת נטל המס על בעלי הכנסות גבוהות והגבלת שכר המנכ"לים, כוללת מדיניותו הכלכלית המתוכננת העלאה של שכר המינימום ב-16%, הורדת גיל הפרישה ל-60, קיצור שבוע העבודה לארבעה ימים, הגדלת מספר ימי החופש לעובדים, והעלאת השיעור של מס ירושה.

כמו כן, התחייב מלנשון כי אם ייבחר לנשיאות צרפת לא יחתום על אף הסכם סחר חופשי חדש, יוביל לפרישת צרפת מארגון הסחר העולמי (WTO) וקרן המטבע הבינ"ל (IMF), וילאים את חברת האנרגיה הצרפתית EDF ואת חברת הגז אנז'י (Engie).

מלנשון גם אמר כי תחת הנהגתו תזנח צרפת את השימוש באנרגיה גרעינית, ותעבור להתבססות מלאה על מקורות אנרגיה מתחדשים עד שנת 2050.

הוא גם איים כי צרפת תזנח את היורו אם לא ייענו דרישותיו לפיחות בערך המטבע האירופי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker