הולינג'ר - המו"לית לשעבר של "ג'רוזלם פוסט" - הגישה בקשה לפשיטת רגל והגנה מפני נושים

החברה, שהיתה בעבר מרכז האימפריה של קונרד בלאק, ביססה את שליטתה בקבוצת המדיה סאן-טיימס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הולינג'ר, חברת האחזקות שהיתה בעבר מרכז אימפריית המדיה של קונרד בלאק, המו"ל לשעבר של הג'רוזלם פוסט, הגישה בקשה לפשיטת רגל והגנה מפני נושים בבית משפט בטורונטו שבקנדה.

בקשתה של החברה לביצוע ארגון מחודש נועדה לספק להולינג'ר ולחברות הבנות שלה הזדמנות "לארגן את נכסיהן וענייניהן" במסגרת חוק ההסדרים לנושי חברות הקנדי וחוקי פשיטת הרגל האמריקאיים, כך הודיעה החברה.

הולינג'ר הדיחה שלושה דירקטורים במועצת המנהלים של סאן טיימס-מדיה והודיעה על מינויים של שישה דירקטורים אחרים, בהם מנכ"ל הולינג'ר, ווסלי וורהייס, מנהל הכספים הראשי, וויליאם עזיז, והיו"ר לשעבר של הרשות לניירות ערך באונטריו, פיטר דיי. לדברי החברה, ינסו הדירקטורים החדשים לקדם את מכירת סאן-טיימס.

ביום רביעי, הסדירו הולינג'ר וקבוצת סאן-טיימס תביעה ייצוגית נגד שתי החברות, שכללה בין השאר תביעות נגד מספר דירקטורים ומנהלים לשעבר.

ההסכמים, שטעונים אישור בתי משפט בארה"ב ובקנדה, היו קשורים גם לתביעה ייצוגית בשיקגו, שטענה כי הולינג'ר הגישה דיווחים פיננסים כוזבים בין 1999 ל-2003 בנוגע לתשלומים שהועברו לבלאק ולבכירים אחרים בחברה.

בשיאה, לפני שבלאק אולץ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל וכיו"ר ב-2003 בעקבות אישומי שחיתות, היתה הולינג'ר חברת העיתונות השלישית בגודלה בעולם. החברה החזיקה בין היתר ב"דיילי טלגרף", ב"ג'רוזלם פוסט", ב"נשיונל פוסט" הקנדי, ב"שיקגו סאן טיימס" ובמאות גופי תקשורת קטנים יותר.

בלאק, שהפך את הולינג'ר מחברת כרייה שולית לאימפריית מדיה, הורשע ב-14 ביולי יחד עם שלושה מנהלים בכירים שעבדו תחתיו בארבעה סעיפי הונאה ושיבוש הליכים. זאת מתוך 13 סעיפי אישום של הלבנת הון, העלמת מסים, מירמה, שיבוש הליכי חקירה ומעילה בהיקף עשרות מיליוני דולרים מכספי הולינג'ר שנועדו לממן את אורח חייו הראוותני.

בהמשך היום צפוי בלאק, הממתין לגזר דינו, להשתחרר בערבות של 21 מיליון דולר, אך הוא לא יורשה לחזור לקנדה, ארץ הולדתו, וייאלץ להישאר בארה"ב בעודו ממתין לגזר הדין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker