התביעה בארה"ב מבקשת להחרים את נכסי קונרד בלאק, לשעבר מו"ל "גרוז'לם פוסט"; שוויים מוערך ב-50 מיליון דולר

בלאק הורשע בהונאה ובשיבוש הליכי חקירה; בין הנכסים שעל הכוונת - אחוזה בפאלם ביץ'

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

התביעה בארה"ב דורשת להחרים את נכסיו של קונרד בלאק, לשעבר המוציא לאור של העיתון "ג'רוזלם פוסט", לאחר שהורשע בשבוע שעבר בהונאה. התביעה מבקשת להחרים נכסים בבעלותו בשווי של 50 מיליון דולר, ביניהם אחוזתו בפאלם ביץ', פלורידה, ששווייה מוערך בכ-17.5 ליש"ט, וכן 4 מיליון ליש"ט שהרוויח ממכירת דירת הפאר שלו בניו יורק אשר הוקפאו על ידי בית המשפט.

בלאק הורשע ביום שישי בשלושה סעיפים של הונאת דואר ובסעיף אחד של ניסיון לחבל בהליכי המשפט. העונש המקסימלי על עבירות אלו הוא מאסר של 35 שנה וקנס כספי של מיליון דולר, אולם המאסר האפשרי אינו העונש היחיד שבפניו עומד טייקון המדיה לשעבר שהואשם יחד עם שלושה מנהלים בכירים שעבדו תחתיו בגניבת 60 מיליון דולר מכספי החברה שבראשה עמד.

בנוסף לאיום בהחרמת נכסים והערבות היקרה ששמרה אותו מחוץ לכותלי הכלא עד למיצוי כל הערעורים בעניינו, צפויות גם הוצאותיו המשפטיות ההולכות ותופחות של בלאק להדיר שינה מעיניו. שירותיו של עורך דינו, אדוארד גרינספאן, כבר עלו לו כ-4 מיליון דולר, ולפי הערכות תשאב ממנו הגנתו המשפטית סכום עתק הנע בין 25 ל-70 מיליון דולר.

לפני שאולץ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל וכיו"ר הולינג'ר ב-2003, עמד בלאק בראש חברת העיתונות השלישית בגודלה בעולם, שהחזיקה בין היתר ב"דיילי טלגרף", ב"ג'רוזלם פוסט", ב"נשיונל פוסט" הקנדי וב"שיקגו סאן טיימס". הוא הואשם ב-13 סעיפים של הלבנת הון, העלמת מיסים, מרמה, שיבוש הליכי חקירה ומעילה בהיקף עשרות מיליוני דולרים מכספי הולינג'ר שנועדה לממן את אורח חייו הראוותני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker