כך מקדם השם טראמפ את עסקי איוונקה בסין

המותג של איוונקה טראמפ נוחל הצלחה מאז הבחירות והמכירות הגיעו לשיא ב-2017 ■ כעת השם טראמפ עוזר לאיוונקה גם בזירה הבינלאומית

לוגו אי-פי
אי-פי
איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר
איוונקה טראמפ וג'ראד קושנרצילום: אי־אף־פי
לוגו אי-פי
אי-פי

החברה של איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב, קיבלה אישור לשלושה סימני מסחר חדשים בסין, מה שמעניק לה את הזכויות לשיווק תכשיטים, תיקים ומוצרי ספא של החברה שבבעלותה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם. האישור מגיע כמה ימים לאחר שהיא ובעלה ג'ארד קושנר ישבו לצד נשיא סין בארוחה נשיאותית במאר א-לאגו.

הדבר מעיד עד כמה קשה לטראמפ להפריד את עצמה מהמותג שנושא את שמה לאחר שהחלה לעבוד באופן רשמי בבית הלבן. מאז שהחלה איוונקה בקריירה בבית הלבן המותג שלה נוחל הצלחה, למרות שהוחרם על ידי כמה חנויות. היבוא של מוצריה לארה"ב, כמעט כולם מסין, עלה ב-166% בשנה שעברה והמכירות הגיעו לשיא ב-2017.

בנוסף לזכייה באישור סימני המסחר בסין, איוונקה טראמפ מנסה לזכות בסימני מסחר למותג שלה בפיליפינים, פורטו ריקו, קנדה וארה"ב. הנוכחות המסחרית של שטראמפ היא חסרת תקדים בהיסטוריה הפוליטית המודרנית של ארה"ב, אמרו עורכי דין המתמחים באתיקה.

השימוש ביוקרה הנשיאותית לבניית מותג הוא אינו בלתי חוקי, אולם החוק אוסר על ניגוד עניינים בקרב גורמי ממשל - כמו איוונקה ובעלה – כלומר עיסוק בעניינים ממשלתיים שעשויים להשפיע על האינטרס העסקי הפרטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ