אפל תתחיל בניסויים במכונית אוטונומית בכבישי קליפורניה

האישור מאפשר לחברה לבצע נסיעות מבחן בשלושה רכבים עם שישה נהגים, כך נמסר ממשרד התחבורה ביום שישי ■ כל הרכבים הם מכוניות לקסוס RX450h משנת 2015,

לוגו רויטרס
רויטרס
חנות אפל בטוקיו
חנות אפל בטוקיו צילום: בלומברג

אפל קיבלה אישור להתחיל בניסויים על מכוניות אוטונומיות בקליפורניה, ובכך מתגברות ההערכות כי ענקית הטכנולוגיה מצטרפת לשורה ארוכה של חברות המעוניינות לספק מכוניות אוטונומיות להמונים.

האישור מאפשר לחברה לבצע נסיעות מבחן בשלושה רכבים עם שישה נהגים, כך נמסר ממשרד התחבורה האמריקאי ביום שישי. כל הרכבים הם מכוניות לקסוס RX450h משנת 2015, נמסר ממשרד התחבורה.

למרות שאפל מעולם לא אישרה שהיא מעוניינת לבנות מכונית חשמלית, החברה גייסה עשרות מהנדסי רכב בשנים האחרונות, והאישור לניסוי ברכב אוטונומי מגלה חלק מהתוכניות של אפל לעתיד.

"זה אכן מאשר את השמועות שאפל לפחות משתעשעת עם הרעיון של כניסה לתחום המכוניות האוטונומיות ברמה מסוימת", אומר כריס תיאודור, נשיא חברת הייעוץ תיאודור ושות' ולשעבר סגן נשיא בפורד ובקרייזלר. "קבלת האישור להתחיל בניסויים אינה אומרת שאפל אכן מתכננת לבנות מכונית. ייתכן שמדובר בתוכנה או חומרה שקשורה לתחום המכוניות האוטונומיות", הוא אומר.

דובר אפל לא הגיב באופן ישיר לנושא ורק הפנה את העיתונאים לבקשה המקורית שהגישה אפל בנובמבר למנהל הבטיחות בדרכים האמריקאי שאחראי על המכוניות האוטונומיות. "החברה משקיעה רבות במחקר של למידת מכונה ואוטומציה ונלהבת מאוד בנוגע לפוטנציאל של מערכות אוטומטיות בתחומים רבים, כולל בתחום התחבורה", כתב סטיב קנר מנהל מוצר באפל בפנייה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker