שולטת בכל: גוגל ניטרלה את התעלול הפרסומי של ברגר קינג

רשת המזון המהיר שידרה פרסומת שהשתמשה במכשיר הגוגל הום, שמופעל בפקודה קולית, לפרסם את המבורגר וופר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

גוגל ניטרלה את התכסיס השיווקי של ברגר קינג בפרסומת טלוויזיה שהשתמשה בגוגל בהום לתיאור ההמבורגרים שלה. בפרסומת של ברגר קינג, ששודרה בטלוויזיה, פנה עובד של החברה למכשירי הגוגל הום בבתי הצופים, וביקש מהם לתאר את הוופר של ברגר קינג. מכשיר הגוגל הום ציטט את ההגדרה של וופר מוויקיפדיה.

אולם, לאחר כמה שעות מהרגע בו שודרה הפרסומת הראשונה – ולאחר שכמה גולשים ערכו בצורה הומוריסטית את ערך הוופר בוויקיפדיה – הפרסומת הפסיקה לעבוד על מכשירי גוגל הום.

ברגר קינג, שלא שיתפה פעולה עם גוגל במסגרת הפרסומת, הודיעה כי נראה שגוגל הספיק לערוך שינויים שגרמו להפסקת הפעלת המכשירים על ידי הפרסומת. מגוגל לא נמסרה תגובה.

הפרסומת של ברגר קינג מתווספת לביקורת הגוברת בארה"ב על מכשירים שמופעלים על ידי קול בטענה כי הם חודרים לפרטיות ופוגעים בביטחון המשתמשים. יותר ויותר אמריקאים משתמשים במכשירים אלו, שהראשון שבהם היה אלקסה של אמזון.

בוב גילברט, מנכ"ל אהלוג'י (Ahalogy) – חברת שיווק טכנולוגית מסינסנטי – אומר כי התעלול של ברגר קינג מסכן את גוגל, שהציגה את גוגל הום בנובמבר האחרון, בהתחשב בכך שמכשירים אלו חדשים ולא מוכרים לציבור. "רוב האנשים לא סומכים על פרסומות, ולחשוב שהמפרסמים מקשיבים כל הזמן למה שקורה בבית שלך זה דבר מפחיד", הוא אומר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker