מנכ"ל פיאט שם סוף לתקוות: לא ימזג את החברה עם GM

סרג'יו מרקיונה אמר כי גם לא מתנהלים כעת מגעים למיזוג עם פולקסווגן; עם זאת הוא צופה שותפויות טכנולוגיות חדשות אחרי מיזם מכוניות אוטונומיות המשותף עם גוגל

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סרג'יו מרקיונה, מנכ"ל קרייזלר
לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ"ל פיאט קרייזלר, סרג'יו מרקיונה, שם על אש קטנה את תוכניותיו למיזוג בעודו מתמקד בהשגת היעד של יצרנית המכוניות האיטלקית-אמריקאית לפרוע את כל חובותיה עד לפרישתו ב-2019.

"עלינו להיזהר מאוד לא לפתח חלומות לא ריאליים לגבי קונסולידציה מכיוון שאנחנו נמצאים בדרך להישג בעל חשיבות היסטורית בתוצאות ובכך שנהיה ללא חובות", אמר מרקיונה למשקיעים באמסטרדם באסיפה הכללית השנתית של החברה. "אנחנו לא נמצאים בנקודה בזמן שבה נדון בהתקשרות כלשהי".

מרקיונה, בן 64, תמך במשך זמן רב במיזוגים ורכישות, וטען כי ענף הרכב מבזבז כסף על פיתוח גירסאות רבות של אותה הטכנולוגיה. מאז שג'נרל מוטורס (GM) דחתה את הצעתו למיזוג לפני שנתיים, מרקיונה התמקד בפירעון חובותיה של פיאט קרייזלר כדי להפוך את יצרנית המכוניות לשותפה אטרקטיבית יותר בהמשך הדרך.

בחודש מארס העריך מרקיונה כי בסופו של דבר תקבל החברה הצעה למיזוג מפולקסווגן לאחר החלטת PSA (פז'ו-סיטרואן) לרכוש את חטיבת אופל של GM. ביום שישי הוא הבהיר כי לא מתקיימים מגעים עם פולקסווגן, וגם כי אינו שואף לעסקה עם טסלה.

מנכ"ל פיאט סרג'ו מרקיונהצילום: בלומברג

הוא הוסיף כי החלטת GM לדחות את הצעת המיזוג של פיאט קרייזלר היתה הזדמנות מוחמצת וכי הסיבות לקונסולידציה במגזר ממשיכות להיות מוצדקות. יו"ר פיאט קרייזלר, ג'ון אלקן, אמר באסיפה כי יצרנית הרכב אינה "נואשת" למוצא שותפה וכי תהיה מוכנה לשקול מיזוג רק אם הדבר יחזק את החברה.

למרות זאת, מרקיונה מעוניין בהסכמי שיתוף פעולה שמטרתם לחלוק השקעות בטכנולוגיה ולצמצם עלויות. פיאט קרייזלר, יצרנית המכוניות הגדולה הראשונה שהקימה מיזם מכוניות אוטונומיות עם גוגל, ממשיכה לדון בהרחבת הפרויקט ועשויה להודיע על שותפויות טכנולוגיות חדשות עד סוף השנה, אמר.

מרקיונה שב ואמר כי מחליפו יהיה מועמד מתוך החברה. אלקן הוסיף כי מחליפו של מרקיונה יאושר באסיפה הכללית השנתית של החברה בשנת 2019.

המנכ"ל אמר כי הרבעון הראשון של השנה היה חלש עבור פיאט קרייזלר בשל ארגון מחדש במפעליה בארה"ב לאחר שהפסיקה את הייצור של דגם הסדאן המשפחתית קרייזלר 200 במסגרת תוכניתה להפסיק ייצור של דגמי עם שולי רווח נמוכים לטובת ייצור דגמי רכב שטח רווחיים יותר. הוא העריך כי יצרנית המכוניות תעמוד ביעדיה ל-2017, כולל צמיחה של לפחות 20% ברווח הנקי המותאם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker