בעלי המניות זעמו – ומנהלי קרדיט סוויס יקצצו 40% בבונוסים

קרדיט סוויס רשם בשנתיים האחרונות הפסדים, אך זה לא הפריע להנהלת החברה להציע להגדיל את הבונוסים שלהם ל-2017. בעקבות התנגדות בעלי המניות, ההעלאה תבוטל

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מנהלי קרדיט סוויס, כולל מנכ"ל הבנק, טידג'אן תיאם, הציעו לקצץ 40% מהבונוס שלהם בעקבות התנגדות שהביעו קבוצות של משקיעים לנתוני השכר של המנהלים לפני ישיבת בעלי המניות השנתית של הבנק.

תיאם וחברי ההנהלה התנדבו לקצץ בבונוסים שלהם ל-2017 על בסיס ביצועים ארוכי טווח ולקצץ בבונוס על בסיס ביצועים לטווח קצר ל-2016, כך הודיע היום הבנק באתר האינטרנט שלו. רמות הבונוסים של ההנהלה והדירקטוריון יהיו זהים ל-2015 ול-2016 ולא יעלו ב-2017 כפי שהוצע בתחילה, לשון הודעת הבנק.

בנק קרדיט סוויס בציריך
בנק קרדיט סוויס בציריךצילום: אי־פי

קבוצות של בעלי משקיעים הודיעו השבוע על התנגדותם לחלוקת בונוסים של 26 מיליון פרנק שווייצי (26 מיליון דולר) על בסיס ביצועים לטווח קצר ובונוסים של 52 מיליון פרנק על בסיס ביצועים לטווח ארוך להנהלת החברה. לפי חברת הייעוץ אינטרנשיונל שיירהולדר סרוויסס, מדובר בבונוסים גבוהים מדי לבנק שרשם הפסדים בשנתיים האחרונות. החברה גם מתחה ביקורת על הכוונה להעניק בונוסים של 12.5 מיליון פרנק לחברי הדירקטוריון.

"אני מקווה שההחלטה הזו תפחית את החששות שהביעו כמה בעלי מניות ותאפשר להנהלה להמשיך להתמקד במשימות שלה", כתב תיאם במכתב למשקיעים שפורסם באתר האינטרנט של הבנק. "העדיפות העליונה שלי היא לוודא שהשינויים בקרדיט סוויס מתבצעים".

במכתב נפרד כתב יו"ר הבנק, אורס רוהנר, כי חברי הדירקטוריון קיבלו את ההצעה "בכבוד רב" וכי הם מרוצים מביצועי תיאם וההנהלה ב-2016.

לפי החוק השווייצי, חברות ציבוריות שנסחרות במדינה חייבים לאפשר לבעלי המניות להצביע על שכר ההנהלה – ותוצאות ההצבעה מחייבות. הפגישה השנתית של בעלי המניות של קרדיט סוויס תיערך ב-28 באפריל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום