חברה סינית שגייסה צבא של רובוטים הצליחה לקצץ במחצית את עלויות השכר

הרובוטים ממיינים 200 אלף חבילות במרכז של ענקית המשלוחים הסינית STO אקספרס; התפוקה של רובוטים תעשייתיים בסין זינקה ביותר מ-30% בשנה שעברה

סוכנויות הידיעות
רובוטים סין
צילום: צילום מסך People's Daily YouTube

צבא של רובוטים כתומים קטנים שהוכנסו לפעילות במרכז הפצה של חברת משלוחים במזרח סין, סייע לחברה להוריד במחצית את עלויות השכר ולשפר את יעילות העבודה ב-30%, לפי סרטון שפורסם על ידי עיתון המפלגה הקומוניסטית בסין, "פיפלס דיילי".

בסרטון שצולם במרכז הפצה של ענקית המשלוחים הסינית STO אקספרס, נראים מאות רובוטים עגולים מתוצרת חברת היקוויז'ן (Hikvision) הסינית - המזכירים בגודלם וצורתם את שואב האבק הרובוטי "רומבה" - סובבים במרכז מיון ענק בעיר האנגג'ואו במחוז ג'ג'יאנג.   

עובד אנושי מניח חבילות על הרובוטים, אשר מזהים את היעד של כל חבילה על ידי סריקת קוד שמופיעה עליה, ואז מסיעים אותה לנקודת המיון המתאימה, ופורקים אותה באופן עצמאי. חיישנים המותקנים ברובוטים מונעים מהם להתנגש זה בזה, והתוכנה מחליטה על הסדרי התנועה של הרובוטים.

הרובוטים, אשר ממיינים עד 200 אלף חבילות ביום, נוסעים באופן אוטומטי לנקודת הטעינה כדי להטעין את עצמם מחדש, ולכן יכולים לעבוד באופן עצמאי סביב השעון. עם זאת, נכון לעכשיו הם נמצאים בשימוש רק בפרקי זמן של 6-7 שעות, במהלך שעות הערב.

דובר STO אקספרס אמר לעיתון הסיני "סאות צ'יינה מורנינג פוסט" כי מלבד הוזלת הוצאות השכר במחצית ושיפור של 30% בפריון העבודה, הרובוטים גם מזערו את מספר טעויות האנוש.

"אנו משתמשים כרגע ברובוטים הללו בשניים מהמרכזים שלנו בהאנגג'ואו", אמר הדובר. "אנחנו רוצים להתחיל להשתמש בהם ברחבי המדינה, ובמיוחד במרכזים הגדולים יותר שלנו".

השימוש ברובוטים בעסקים בסין נמצא במגמת עלייה, והתפוקה של רובוטים תעשייתיים במדינה זינקה ביותר מ-30% בשנה שעברה.

פוקסקון, ספקית הרכיבים של אפל, התקינה בשנה שעברה במפעליה בסין רובוטים שהחליפו לא פחות מ-60,000 עובדים.

לפי תוכנית החומש הממשלתית האחרונה של סין, היעד הוא להגיע להיקף ייצור של 100,000 רובוטים בשנה עד 2020.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker