רשויות המס פשטו על משרדי קרדיט סוויס בלונדון, פריז ואמסטרדם

חקירות פליליות נפתחו בגרמניה, בריטניה, צרפת, אוסטרליה והולנד; "כמות המידע העצומה וההיקף הבינלאומי הופכים את החקירה הזו ליוצאת דופן"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרדיט סוויס
קרדיט סוויס

הבנק השווייצי קרדיט סוויס, חלק מעובדיו ומאות בעלי חשבונות נתונים לחקירת העלמת מס והלבנת כספים נרחבת שמקיפה חמש מדינות.

חוקרים בהולנד עצרו ביום חמישי שני בני אדם, החרימו מטיל זהב, ציורים, תכשיטים ומידע על חשבונות בנקים. לפי החשד, העצורים הסתירו מהרשויות מיליוני יורו על ידי הפקדתם בחשבונות בנק בשווייץ, הודיע היום שירות המידע והחקירה הפיסקלי של הולנד (FIIS). חקירות פליליות נפתחו גם באוסטרליה, גרמניה, בריטניה וצרפת.

קרדיט סוויס הודיע היום כי הרשויות ערכו חיפושים במשרדיו בלונדון, פריז ואמסטרדם הקשורים לענייני מס של לקוחות.

רשויות המס בבריטניה חוקרות "עובדים בכירים" במוסד פיננסי גלובלי, נאמר בהודעה. צוות המשימה לפשעים פיננסים חמורים באוסטרליה (SFCT) מסר כי זיהה 346 אזרחים אוסטרלים "עם קשרים למנהלי בנקאות שווייצים שלפי החשד קידמו באופן פעיל וסייעו בהעלמת מס".

בנק קרדיט סוויס בציריך
בנק קרדיט סוויס בציריךצילום: אי־פי

קרדיט סוויס משתף פעולה עם הרשויות, מסר הבנק בהודעה שפירסם היום בציריך. הבנק ציין כי "יישם תוכניות דיווח מס באופן וולונטרי והפסיק לעבוד עם לקוחות שאינם עומדים בדרישות", וגם כי הבנק מיישם הסכם מס עם בריטניה מאז 2013.

הבנק נפגע בעבר עקב אישומים הקשורים להעלמות מס. קרדיט סוויס נקנס ב-2.6 מיליארד דולר בארה"ב בשנת 2014 והודה באישומים לפיהם סייע לאזרחים אמריקאים להעלים מס. הבנק שילם קנס של 150 מיליון יורו בגרמניה ב-2011 כדי ליישב אישומים כי סייע ללקוחות להימנע מתשלום מסים.

הפשיטות נערכו מבלי ליידע את הרשויות בשווייץ, נמסר ממשרד התובע הכללי של שווייץ. הרשויות במדינה אינן מנהלות חקירה פלילית בעניין, נמסר.

"כמות המידע העצומה וההיקף הבינלאומי הופכים את המקרה הזה ליוצא דופן", אמר עורך הדין תיירי בוטיי ממשרד בונאר לאוסון בז'נווה.

הולנד חלקה מידע בנוגע לכ-55 אלף בני אדם עם חשבונות בבנק בשווייץ עם רשויות מחוץ למדינה, נאמר בהודעת משרד התובע הכללי של הולנד.

"ההיקף הבינלאומי של חקירה זו משדר מסר ברור לפיו לאנשים שרוצים להעלים מס אין איפה להתחבא", נאמר בהודעה שפירסמו הרשויות בבריטניה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker