טראמפ ערב אישית להלוואות שעושות לדויטשה בנק כאב ראש

טראמפ נתן ערבות להלוואות של 300 מיליון דולר כנגד נכסים שבנתה החברה שלו והבנק נחקר עתה על ידי הממשל בחשד להלבנת כספי רוסים

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

פרט קטן בתיק ההלוואות של דויטשה בנק לעסקי הנדל"ן של דונלד טראמפ נהפך לכאב ראש עבור הבנק, כאשר מאמציו לארגן מחדש חלק מהחוב, סך 300 מיליון דולר, נכשל.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, ערב אישית לחובות כשהם עמדו למשא ומתן עם הבנק בשנים 2012-2015, אמר מקור יודע דבר. החוב, על אתר גולף בפלורידה, מלון בוושינגטון הבירה ומגדל בשיקגו – נפרע כסדרו, אולם לפי תנאי ההלוואה, אם תהיה חדלות פרעון עליה, הבנק יוכל לעקל נכסים אחרים של טראמפ.

מאז זכה טראמפ בבחירות בנובמבר, בנקאים ניסו לבטל את הסעיף הבעייתי שיום אחד עלול לחייבם לעקל נכסים מנשיא מכהן. אם הבנק יסיר את הערבות האישית של טראמפ, הוא עלול לספוג ביקורת על משוא פנים כלפי הנשיא. אם במסגרת המשא ומתן המחודש על ההלוואה הריבית עליה תעלה, הבנק עלול לספוג את זעמו הפומבי מאוד של הנשיא או הארגון העסקי שלו.

מה שמסבך את העסק הוא שממשלת ארה"ב חוקרת כעת חשדות כי דויטשה בנק לא התריע על עסקות שביצעו רוסים עשירים שהבריחו מרוסיה 10 מיליארד דולר. למרות שאין קשרים בין החקירה לטראמפ, יש מחוקקים שהביעו חשש מניגוד עניינים פוטנציאלי עבור משרד המשפטים, שכפוף לנשיא.

דויטשה בנק כבר הודה במחדלים בפרשיית הכסף הרוסי והוא משתף פעולה עם הרשויות. בעניין זה כבר שילם קנסות לרגולטורים בבריטניה ובניו יורק כדי ליישב את הפרשייה. נציגי הבנק ונציגי משרד המשפטים סרבו להגיב בנושא ההלוואות לטראמפ. הבית הלבן הפנה את השאלות לארגון טראמפ, שסרב להגיב. עסקי טראמפ הועברו לניהול שניים מבניו, אולם הבעלות על החברות שלו נותרה בידי הנשיא.

ההלוואות מדויטשה בנק כוללות 170 מיליון דולר שלווה טראמפ ב-2015 כדי להשלים את בניית טראמפ אינטרנשונל הוטל בוושינגטון. 125 מיליון דולר חייב הארגון על אתר הנופש טראמפ נשונל דוראל מיאמי, בריבית של ליבור + 1.75% או פריים מינוס 0.75%. ההלוואה השלישית היא כנגד מגדל שיקגו. מועד הפרעון יהיה 2023 ו-2024.

טבלת החובות של טראמפ
טבלת החובות של טראמפצילום: ועדת הבחירות בארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ