הסנאט האמריקאי ביטל חוקי הגנת פרטיות מתקופת אובמה

נציבות התקשורת הפדרלית דרשה מספקיות האינטרנט לבקש מהמשתמשים אישור לפני שהן יעשו שימוש בפרטי הגלישה שלהם. הסנאט האמריקאי ביטל את הדרישה הזו והחברות יוכלו למכור את המידע של המשתמשים ולהציג להם יותר פרסומות

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

הסנאט האמריקאי הצביע בעד ביטול רגולציה מתקופת אובמה לשמירת הפרטיות ברשת, במה שנראה כמו הצעד הראשון במתן אפשרות לספקיות אינטרנט כמו קומקאסט, AT&T, ווריזון למכור את הרגלי הגלישה של המשתמשים ומידע אישי נוסף כדי שיוכלו להרחיב את מכירת הפרסומות שלהן ברשת.

חוקי הפיקוח שנקבעו בתקופת אובמה, שעוד לא נכנסו לתוקף, דרשו מספקיות האינטרנט לבקש מהלקוחות רשות לפני שהן משתפות את המידע האישי של המשתמשים. מצב זה עומד בניגוד למצב שבו הן יכולות למכור את המידע עד שהמשתמש מבקש מהן להפסיק. וכפי שיודע כל אחד שניסה להפסיק לקבל מודעות שמיועדות לו לפי הרגלי הגלישה, קשה לצאת מהרשימות האלה.

צילום: בלומברג

ללא המגבלות האלה, חוששים בארגונים להגנת צרכנים שספקיות האינטרנט יוכלו לעשות מה שהן רוצות עם המידע האישי של המשתמשים. "אנשי שיווק ואנשי פרסום כבר עומדים בתור כדי לקבל מידע לכל המידע שזמין עלינו" אמר צ'ף צ'סטר מהמרכז לדמוקרטיה דיגיטלית שקורא להחריף את הצעדים לשמירה על הפרטיות.

ברור שכבר כיום גוגל ופייסבוק עוקבות אחרינו. אבל תומכי החוקים להגנת הפרטיות טוענים שספקית האינטרנט שמוכרת את המידע שלנו יכולה לדעת עלינו אפילו יותר פרטים: כל אתר שאליו אנחנו נכנסים, כל אפליקציה ששולחת ומקבלת מידע, כל אימייל שאנחנו שולחים. חברות הטלקום טוענות מצדן שחברות כמו גוגל יודעות על המשתמשים הרבה יותר פרטים מהן.

בארגוני הגנת הפרטיות טוענים גם כי בהרבה מדינות ואזורים בארה"ב יהיה קשה להתנתק מחברת הכבלים או הטלפון שמספקת שירותי אינטרנט אם המשתמש לא יהיה מרוצה מתקנון הגנת הפרטיות שלה. ברור שקשה גם להפסיק להשתמש בגוגל או בפייסבוק.

ביטול הרגולציה בנושא שנקבעה על ידי נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (FCC) משאירה למעשה את המידע האישי של המשתמשים בתחום האפור. כיום יכולים המשתמשים לבקש מספקיות האינטרנט שלא לעשות שימוש במידע. מומחים אומרים שהחוק הפדרלי דורש עדיין מספקיות האינטרנט להגן על המידע של הצרכנים – אבל הוא לא מפרט מה צריכות החברות כדי לעשות את זה.

"קיים סוג של חלל (בחוק)", אמר מארק מרטין, עורך דין לענייני תקשורת במשרד פרקינס קוי.

חברות הכבלים, ספקיות הסלולר ותעשיית הפרסום תקפו את הרגולציה של FCC וטענו כי היא בלתי ניתנת ליישום. הצורך לבקש רשות מהמשתמשים על השימוש שלהם במידע היה מקשה על החברות לפתח את תחום הפרסום כפי שהן רוצות לעשות.

חברות כמו גוגל פועלות תחת חוקים מתירניים יותר והן לא נדרשות לבקש רשות מהמשתמשים לפני שהן מבצעות מעקב על האתרים שאליהם הם נכנסים. חברי המפלגה הרפובליקאים וגורמים המייצגים את חברות התקשורת מחו על ההבדלים בדרישות ואמרו כי הם לא הוגנים ומבלבלים את הצרכנים.

אם ביטול הרגולציה שאושר בסנאט יאושר גם על ידי בית הנבחרים, וייחתם על ידי הנשיא, דונלד טראמפ, ה-FCC לא תוכל בעתיד להעביר חוקים הקשורים לרגולציה על השימוש שעושות במידע של המשתמשים מבלי שישונה שוב החוק האמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker