דירוג המיליארדרים של פורבס: הונו של טראמפ צנח ל-3.5 מיליארד דולר

ירידת ערך של הנדל"ן בלב מנהטן, שם מחזיק נשיא ארה"ב בנכסים רבים, הובילה לדעיכה בהונו האישי; הונו של ג'ף בזוס נסק ביותר מ-27 מיליארד דולר בשנה אחת והזניק אותו למקום השלישי בעשירי העולם

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
הנשיא טראמפ בבית הלבן, שלשום
הנשיא טראמפ בבית הלבן, שלשוםצילום: Pablo Martinez Monsivais/אי־

בזמן שהקריירה הפוליטית של דונלד טראמפ היתה בעלייה, ההון שלו נפל ל-3.5 מיליארד דולר - שליש מהסכום שהוא טען שיש לו במהלך הקמפיין המוצלח שלו לנשיאות ארה״ב. כך לפי דירוג המיליארדרים המעודכן של ״פורבס״.

טראמפ ירד יותר מ-100 מקומות למקום ה-544, בדירוג השנתי של המגזין שמתפרסם בפעם ה-31. הסיבה המרכזית לנפילה בהונו הוא ההשפעה של ירידת ערך הנדל״ן בניו יורק, שם הוא מחזיק בנכסים רבים.

״הנדל״ן בלב מנהטן נמצא בירידה; לכן גם הונו של דונלד טראמפ״, נכתב במגזין. 

בזמן שהונו של טראמפ נפל, יותר אנשים בסך הכול נכנסו לרשימה, שמנתה השנה 2,043 מיליארדרים.

ביל גייטס שמר על המקום הראשון בדירוג זאת השנה הרביעית ברצף עם הון של 86 מיליארד דולר, לעומת 75 מיליארד דולר בשנה שעברה. יו״ר ברקשייר האתוויי וורן באפט אחריו עם זינוק ל-75.6 מיליארד דולר, לעומת 60.8 מיליארד דולר ב-2016. במקום השלישי מנכ״ל ומייסד אמזון, ג׳ף בזוס, שהיה המנצח הגדול של הדירוג: הונו נסק ל-72.6 מיליארד דולר, לעומת 55 מיליארד דולר בדירוג של שנה שעברה. 

צילום: רויטרס

״זינוק בשוקי המניות, עלייה במחירי הסחורות ויזמות עסקית תרמו לכך שהיתה זאת שנת שיא במונחים של יצירת הון ברחבי העולם״, כתבו עורכי ״פורבס״, לואיסה קרול וקרי דולן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker