טרויקה על הכוונת |

"שולחי מעטפות הנפץ לקרן המטבע ושר האוצר הגרמני - אנרכיסטים מיוון"

חבילות הנפץ נשלחו לברלין ולפריז מיוון; קבוצה אנרכיסטית יוונית כבר קיבלה אחריות על אחת התקיפות והבטיחה כי הן יימשכו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וולפנג שויבלה וכריסטין לגארד
וולפנג שויבלה וכריסטין לגארד צילום: SAUL LOEB/אי־אף־פי

קבוצה אנרכיסטית יוונית לקחה אחריות על חבילת הנפץ שהתקבלה אתמול בלשכתו של שר האוצר של גרמניה, וולפגנג שויבלה, מסרה היום משטרת יוון.

החבילה נשלחה על ידי קבוצת "קונספירציה של תאי אש" (Conspiracy of Fire Cells) מסניף דואר באתונה, אולם לא נפתחה לאחר שעוררה את חשדם של אנשי מחלקת הדואר של משרד האוצר הגרמני.

הקבוצה האנרכיסטית קיבלה בעבר אחריות לשורה של חבילות נפץ שנשלחו לשגרירויות זרות באתונה בשנת 2010.

"עדיין יש בנו את הזעם. שלחנו את החבילה לשר האוצר של גרמניה במסגרת המערכה השנייה בתוכנית נמסיס", נאמר בהודעה שפרסמה הקבוצה באינטרנט. "כלום לא נגמר, הכל נמשך".

"לחתוך את החוב. IMF, לכי הביתה". גרפיטי באוניברסיטת אתונהצילום: בלומברג

הקבוצה לא פירטה מהי "תוכנית נמסיס". המשטרה מתייחסת להודעה כאמינה.

שויבלה אינו אהוד ביוון, ונתפס כמי שהוביל את הקו הנוקשה בדרישות לתוכנית צנע במדינה במהלך המשבר הפיננסי הממושך אליו נקלעה.

קבוצת "קונספירציה של תאי אש", אחת משורה ארוכה של קבוצת אנטי-ממסדיות אלימות ביוון, התמחתה תחילה בהצתות אולם החלה להשתמש בחומרי נפץ במאי 2009. בשנת 2011, שישה מחברי הקבוצה נידונו לעונשי מאסר של בין 11 ל-37 שנים.

הקבוצה זכתה לפרסום מאז פרוץ המשבר הכלכלי ביוון ולדברי המשטרה המקומית אחראית לכ-150 פעולות פליליות מאז 2009.

מחאה נגד קרן המטבע באתונה, יווןצילום: בלומברג

לדברי המשטרה, שם השולח שנרשם על החבילה ששוגרה לשויבלה היה שמו של הפוליטיקאי היווני השמרני הבכיר, אדוניס ג'יורג'יאדיס, סגן נשיא מפלגת "ניו דמוקרסי".

ג'יורג'יאדיס אישר אמש כי השתמשו בשמו בתור שולח החבילה. "למרבה הצער זה נכון ובכלל לא מצחיק. טרוריסטים ממשיכים לראות בי יעד", כתב בציוץ בחשבונו בטוויטר.

מעטפת הנפץ שהתפוצצה היום במשרדי קרן המטבע - גם נשלחה מיוון

בה בעת, התברר כי מעטפת נפץ שהתפוצצה היום במשרדי קרן המטבע הבינ"ל (IMF) בפריז, וגרמה לפציעתה של מזכירה שעובדת במקום, נשלחה אף היא מיוון, מסרו היום רשויות החוק ביוון.  

הרשויות ביוון פועלות על בסיס ההנחה כי גם מאחורי הפיצוץ בבירת צרפת עומדת קבוצת "קונספירציה של תאי אש" ששלחה את חבילת הנפץ שהתגלתה אתמול במשרד האוצר הגרמני. עם זאת, הקבוצה טרם קיבלה אחריות על הפעולה.

כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבעצילום: גטי אימג'ס

קבוצות אנרכיסטיות ביוון החריפו לאחרונה את הביקורת שלהן כלפי דרישות קרן המטבע מיוון במסגרת המשא ומתן בין אתונה לנושיה הבינלאומיים על אישור הלוואות חדשות למדינה במסגרת חבילת החילוץ.

ראש קרן המטבע, כריסטין לגארד, גינתה את הפיצוץ היום וכינתה אותו "מעשה אלימות פחדני". עוד אמרה: "אני מאשרת מחדש את נחישות קרן המטבע הבינ"ל להמשיך בעבודתנו בהתאם למנדט שלנו. אנחנו עובדים בצורה צמודה עם הרשויות בצרפת בחקירה התקרית הזו וכדי להבטיח את בטחונם של עובדנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker