ממשלת הודו רוצה להילחם במזון משמין - חברות המזון רוצות להילחם בממשלה

הודו צפויה לחייב את חברות המזון להבליט את ערכי הסוכר, השומן והמלח במזון ואולי להשית בעתיד "מס שומן". חברות המזון נפגשות כדי לתאם את תגובה אחידה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

כמה חברות משקאות ומזון רב-לאומיות ואיגודי סחר נפגשו בשבועות האחרונים לדון בדרכי פעולה יעילות יותר נגד הצעת החוק בהודו להעלות את המס על מזונות משמינים ובעלי ריכוז סוכר גבוה וסימון המוצרים באופן ברור.

בכירים בממשל ההודי אומרים כי ראש הממשלה, נרנדרה מודי, החל לבחון ברצינות את ההצעות שנידונות לפחות מאז 2015, מה שמעלה את החשש כי המגזר במדינה שהכנסותיו מגיעות ל-57 מיליארד דולר בשנה יושפע באופן חמור.

מוכר משקאות קלים בניו דלהי
מוכר משקאות קלים בניו דלהיצילום: בלומברג

הודו מודאגת מהעלייה בשיעור חולי הסוכרת והשמנים, ולכן היא מנסחת חוקים שצפויים להיכנס לתוקף בקרוב שידרשו מהיצרנים לציין את כמויות השומן, הסוכר והמלח על אריזות המוצרים.

המדינה שוקלת להטיל גם "מס שומן" על מזון שנחשב לא בריא, כך אמר גורם בכיר בממשל. ואולם מס כזה לא צפוי להיכנס לתוקף בקרוב.

בכירים בחברות משקאות ומזון כמו פפסיקו, נסטלה וחברת ITC ההודית נפגשו בחודש שעבר עם ארגוני סחר בניו דלהי כדי לתאם את הפעולות שלהם ולהציג התנגדות לטענות של מומחי בריאות בפני הממשלה. מקור המעורה בפרטים טוען שהמשתתפים בישיבה הרגישו כי הפעולות של החברות עד כה היו חלשות מדי, והם דנו ביצירת חזית מאוחדת שתישא מסר אחיד לממשלה.

מפפסיקו, מנסטלה ומ-ITC בהודו לא נמסרה תגובה.

איגוד יצרניות המזון בהודו (AIFPA) שבו חברים מוכרי מזון קטנים ברחובות והודו ביחד עם חברות רב-לאומיות, אמר שבפברואר נערכו שתי פגישות כלליות של גורמים בתעשייה. בפגישה דנו גם בדרכים להציע מוצרים מזינים יותר, אך גם בהצעות אחרות שיועלו בפני הממשלה כהבעת התנגדות לרגולציה המחמירה הצפויה.

חברות כמו קוקה קולה, פפסיקו, נסטלה ומקדונלד'ס מעוניינות להגדיל את ההשקעה בהודו ולהוציא מיליארדי דולרים על הרחבת הפעילות במדינה שצפויה לצמוח בשיעורים גבוהים בשנים הקרובות. שוק המשקאות המוגזים בהודו צפוי לצמוח ב-3.7% בממוצע בשנה בין 2017 ל-2021, לפי נתוני יורומוניטור. שוק המזון הארוז צפוי לצמוח באותן שנים ב-8% בממוצע בשנה.

מודי אמר באחרונה למנכ"לית פפסיקו, אינדרה נוי, שהחברה שלה צריכה להתמקד יותר בבריאות הציבור. בהזדמנות נפרדת ביקש משרד ראש הממשלה מפפסיקו להסביר איך היא מתכוונת להפחית את הסוכר במשקאות שנמכרים בהודו.

מפפסיקו לא הגיבו באופן ישיר לדברים שאמר מודי והפנו את רויטרס לכתבה מאוקטובר 2016, שבה נכתב כי החברה התחייבה להציע בסיס מוצרים מגוון יותר שיכלול גם מוצרים בריאים יותר.

לפי מחקר שערך כתב העת לנסט, מספר האנשים בהודו שסובלים מהשמנת יתר הגיע ב-2014 ל-30 מיליון, לעומת 1.2 מיליון בני אדם ב-1975.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker