תעשיית היהלומים תאפשר פרסום נתונים כלכליים לציבור בפעם הראשונה

הסיבה להחלטה: הפקת סרט חדש העלול להציג את התעשייה באור שלילי ולפגוע בביקוש

סוכנויות הידיעות

תעשיית היהלומים הסכימה, לראשונה, לפרסם נתונים סטטיסטיים הפותחים צוהר למגזר הסודי. החלטה התקבלה על רקע הפקת סרט הוליוודי חדש בכיכוב ליאונרדו דה קפריו, המעורר חששות כי ימשוך פרסום שלילי לתעשיית היהלומים.

אמנת קימברלי נוסדה לפני 6 שנים, מתוך כוונה למנוע סחר ביהלומים גולמיים למטרות טרור ומלחמה, לדוגמה - קניית נשק בכסף שהתקבל על ידי סחר ביהלומים. יהלומים אלו מכונים בתעשייה כ"יהלומי דמים". כיום, על כל חברות היהלומים וסוחרי היהלומים בעולם לחתום על אישור שהם מקבלים עליהם את תנאי האמנה. תפקיד המדינות הוא לאכוף את האמנה על הסוחרים.

עד עתה, התנגדה תעשיית היהלומים, בתמיכת ממשלת ארה"ב, לפרסום נתוניה לציבור. המידע היה נגיש רק לחברים בתעשייה. פרסום המידע לגורמים חיצוניים יעזור להצביע על אי התאמות, כגון יצוא הגדול בהרבה מהכמות המיוצרת במדינה מסוימת - נתון העשוי להצביע על הברחת יהלומים.

הסרט החדש, "יהלומי דמים", הצפוי לצאת לאקרנים בחודש הבא בארה"ב, מראה כיצד יהלומים עזרו לממן את המשבר האזרחי האלים בסיירה ליאון בשנות ה-90'. מגזר היהלומים מודאג כי ביקוש הצרכנים יושפע מהתמונה השלילית שמצייר הסרט, ולכן ממהר לעבור תהליך שיקוף.

אליסון קינג, חברה בקבוצת עיבוד הנתונים של תהליך קימברלי, אמרה כי בעתיד המידע שתפרסם תעשיית היהלומים יוכל להתחלק לפי רבעונים ושנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker