דב מורן מונה ליו"ר טאואר; יקבל שכר של דולר אחד לשנה ו-3 מיליון אופציות

מורן מחליף את אודי הילמן, שהתמנה ליו"ר טאואר לאחר פרישת כרמל ורניה בתחילת 2005 בעקבות סכסוך מתוקשר עם עידן עופר; מורן גם ייסד סטארט אפ בתחום הסלולר; "אפשר להביא את זה להיות סיפור הצלחה עוד יותר גדול מזה של אם סיסטמס"

שירלי יום-טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי יום-טוב

דב מורן הוא לא איש של חופש, רגל על רגל. לא עברו חודשיים מסגירת עסקת הרכישה של אם סיסטמס, החברה שהוא ייסד והיה מנכ"ל שלה בכל השנים, על ידי סנדיסק, ולמורן יש כבר לפחות שלושה ג'ובים חדשים: הוא מכהן כיועץ לסנדיסק, הוא הקים חברת סטארט אפ קטנה ומעתה הוא גם היו"ר של חברת .

מורן מחליף את אודי הילמן, שהתמנה ליו"ר טאואר לאחר פרישת כרמל ורניה בתחילת 2005 בעקבות סכסוך מתוקשר עם עידן עופר, מ, המחזיקה ב-14% בטאואר. הילמן יישאר כדירקטור בחברה.

מינויו של מורן ותנאי ההסכם עמו אושרו על ידי הדירקטוריון אך מותנים באישור אסיפת בעלי המניות של טאואר. טאואר לא חשפה מהו מחיר המימוש של האופציות או מהי שווי ההטבה, אך סביר כי תעשה כן באסיפת בעלי המניות הצפויה.

המינוי של מורן מגיע בעקבות עסקת הרכישה של אם סיסטמס על ידי סנדיסק ב-1.55 מיליארד דולר. סנדיסק היא בעלת מניות גדולה בטאואר (11%) ואלי הררי, המייסד ומנכ"ל, הוא נציג פעיל ומשפיע בדירקטוריון טאואר.

אם סיסטמס לא עבדה עד כה עם טאואר, ייתכן שבעקבות התחרות מול סנדיסק. ממקורות בשוק נודע שאם סיסטמס, כעת תחת סנדיסק, החלה לעבוד לאחרונה על פרויקט משותף עם טאואר, בתחום בקרים (controller) לשבבי פלאש. טאואר מייצרת בקרים לכל המוצרים של סנדיסק. מינויו של מורן מזניק היום את מניית טאואר ב-5% במסחר בתל אביב.

"טאואר זה מקום שמעסיק הרבה מאות עובדים בצפון הארץ. זו חברה מרכזית מאוד בכלכלת הצפון. זו מטרה לאומית לדאוג שהמפעל הזה יצליח וישגשג, ואני חושב שזה אפשרי. עשיתי דיו דיליג'נס (בדיקת נאותות. ש.י.) לפני שלקחתי את התפקיד וראיתי שיש פוטנציאל וסיכוי מצוין להצליח. אני חושב שיש הרבה מה לעשות. אני מביא עמי ניסיון כמנכ"ל של חברה ציבורית גדולה, יש לי קשרים עם קהילת בנקאי ההשקעות, הבנה בשוק הסיליקון ולא פחות חשוב מכך - הבנה בשוק המכשירים האלקטרוניים. אני רוצה לסייע להצעיד את טאואר צעד אחד קדימה", אומר היום מורן.

מורן הקים לאחרונה חברת סטארט אפ הפועלת בתחום הסלולר. לחברה כבר יש שם אך מורן לא חושף אותו עדיין. החברה מעסיקה כ-10 עובדים ופועלת מכפר סבא, מאותו הרחוב בו שוכנים משרדי אם סיסטמס-סנדיסק. "אני לא מפתח טכנולוגיה אלא מוצרים, ואני אחפש את השוק הגדול. הרעיון שלנו כבר מוגדר ואני חושב שהוא מדהים, אבל אני לא רוצה לפרט. אפשר להביא את זה להיות סיפור הצלחה עוד יותר גדול מזה של אם סיסטמס. אני מאמין בזה בלב שלם", הוא אומר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker